Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van még értelme/lehet Magyaror...

Laci8519 kérdése:

Van még értelme/lehet Magyarországon hivatásos katonának jelentkezni? És ha igen hol? Miskolci vagyok. A Hatvanötösök útja 2. toborzó hely még meg van?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy állítólag az ingatlant eladták. Igaz ez?

Tavaly nagy volt a túljelentkezés és ezért nehéz volt bejutni akárhová. Most mi a helyzet? És hová érdemes menni?

Melyik alakulathoz? Van B jogsim, 8 ált. + 3 tanfolyamot elvégeztem, az számít valamit, vagy ebben az esetben csak a 8 ált. fogadják el? Tudom, hogy sok a kérdés, de remélem van aki tud válaszolni. Fontos lenne.



2012. aug. 18. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Én meg azt olvastam, hogy 3000-es létszámhiánnyal küzd a magyar honvédség.

Van ez a kiadvány, a hogyan lehetek szerződéses katona, ebben elvileg minden megvan.

[link]

2012. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, azt már olvastam, csak azzal nem voltam, tisztában, hogy most mi a helyzet. Rákerestem és tényleg azt írják, hogy létszámhiány van. Azt esetleg nem tudod, hogy ilyenkor év végén is lehet jelentkezni vagy már csak jövőre? Vagy teljesen mindegy mikor jelentkezek? Valami olyasmit is olvastam, hogy februárig kell a jelentkezéseket leadni.
2012. aug. 19. 08:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, de én úgy gondolom hogy lehet jelentkezni bármikor.

Próbáld meg, max adnak egy időpontot hogy mikor érdemes jelentkezni, ha most nem lehet.

2012. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Válasz25 ***** válasza:
a jogosítvány előnynek számít ha jól tudom
2012. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen azt én is hallottam, hogy a jogosítvány előny.

Mindegy, elmegyek és majd mondanak valamit.

Esetleg azt tudja valaki, ha már bekerültem a honvédségnél le lehet tenni a C jogosítványt? Nem vagyok benne biztos, de mint ha régebben hallottam volna ilyenről. Van olyan ismerősöm aki pl. a B jogosítványt ott szerezte meg. De ez már régen volt. Azt mondta, hogy kiment egy elhagyatott részre ott kellett vezetnie és megvolt a jogsi. Mondjuk ezt nem nagyon akarom elhinni, de lehet.

2012. aug. 19. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
szerintem már nagyon nincs értelme katonának elmenni... nekem több ismerősöm is ott van és mindegyikőjük csak átmenetileg tervezi azt csinálni. nem találtak munkát, itt meg legalább megkapják azt a 70ezer forintot. igen, jól olvasod, annyit kapnak. erre még rájön egy két plusz dolog, de az nem nyom sokat a latba. esetleg, ha kijutnak külföldre békefenntartónak, akkor többet kapnak. de az is csak egy év szolgálat után lehetséges, meg akkor már a nyelvtudás sem ártana... :D ha elmész egy toborzóba, akkor oszd el kettővel amit mondanak. ott azt fogod hallani, amit tényleg hallani akarsz, de sajnos a fele sem lesz igaz.
2012. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Jézus.. 70ezer? :((

Amúgy felső életkor van? Az ugye lehetséges, hogy pl. egy frissen végzett 23éves hadnagy a parancsnokod lesz, amikor te már 30év fölött vagy??

2012. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47 év a felső korhatár, ez is benne van a fentebb linkelt kiadványban :)
2012. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!