Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehetek szerződéses...

Hogyan lehetek szerződéses katona?

Figyelt kérdés
lehet volt már ez a kérdés de én pontosan szeretném megtundi hogy onnantól hogy megvanaz érettségim mit kell tennem hogy katona lehessek, hol vannak laktanyák vagy kiképzőközpontok borsodban vagy környékén, előre is kösz és bocs ha már volt!! de komolyan részletesen érdekelne
2009. aug. 31. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:

A helyi toborzóirodában kell beadnod a jelentkezésedet.

A továbbiakról értesítenek, a felvételiről ( egészségügyi és pszichikai alkalmassági vizsgálatról).

Aztán aláírjátok a szerződést, és szintén később értsítenek a kiképzés kezdetéről.

Én most úgy halottam belső berkekben hogy stop van a honvédségénél, és talán a tavaszi kiképzésre sem lesz pénze a honvédségnek. de ez csak hallomás tényleg.. Azért próbáld meg.

28/N/ftörm.

2009. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tehát, nem kell a nemzetvédelmire menni meg semmi extra csak menjek el 1 toborzóirodába és akkor ott lerendeznek :D és mennyi ideig tart egy kiképzés? és utánna hogyan tovább? előre is kössz!
2009. aug. 31. 14:12
 3/10 anonim ***** válasza:

ha tiszt akarsz lenni, akkor felsőfokú végzettségednek kell lennie, mint pl Zrinyi Nemzetvédelmi egyetem.

Így egyenlőre csak tiszthelyettes lehetsz és a legmaximálisabb rangod a főtörzsőrmester lesz, ha későbbiekben elvégzel főiskolát egyetemet, akkor lehet tiszt.

A kiképzés elméletileg még 6 hetes, de volt már akinek 3 hónapos volt, úgy tudom most újra 3 hónaposak lesznek.

Véleményem szerint a pszichológiai teszt amin igen erőteljesen el lehet hasalni. Hiába vagy egészségileg és fizikailag megfelelő.

2009. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Elmész jelentkezel a toborzó irodába

2. Küldenek egy beosztás tervezeted, azzal vissza mész a toborzóba és megírod a ténylegeges jelentkezést.

3. Megküldik az alkalmassági időpontját

4. Sikeres alkalmassági után bevonulsz

Kiképzés 15 hét !

De most jelenleg létszám stop van.

Ha bármire kíváncsi vagy még nyugodtan írj, ha tudok válaszolok.

2009. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem 6 hét volt a kiképzés... :)
2009. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

azzal ha főtörzsőrmester vagyok azzal mennyit lehet keresni, am nagyon nem a pénzért akarom csinálni csak érdekel ez a része is, és utána ha itt elértem valamit szeretnék felsőfokú végzetséget

jah és hogy a kiképzés nekem kerül e valamibe, amúgy kb jövő ilyenkorra válik aktuálissá a kérdés addigra csak feloldják a létszámstoppot kössz a válaszokat!

2009. aug. 31. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát a kiképzésre elméletileg térítenek valamennyi útiköltséget, azt nem tudom pontosan hány százalékát, de valamennyit igen.Meg hát több helyen is van kiképzés.
2009. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
ha van eszed, nem mész katonának...
2009. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miért ne menjek?
2009. szept. 1. 06:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerződj le a katonsággal.
2009. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!