Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen a pergőtűz és egyáltalá...

Milyen a pergőtűz és egyáltalán mi az?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Sára Sándor dokumentumfilmje. (Könyv alakban is megjelent.)


2. Lőnek mint állat.

2013. máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 31. 17:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A pergőtűz egy katonai kifejezés, azt jelenti, hogy egy ellenséges területet folyamatos tűz alatt tart a tüzérség. Magyarán, az ütegek töltelenek-lőnek, töltenek-lőnek. Ilyenkor a tüzérség nem egy adott célpontot lő, hanem egy konkrét területet von folyamatos tűz alá, így gyengítve meg az ellenséges állásokat.
2013. jún. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Tehát folyamatosan lőnek mint az állat,az előtem szóló aztmondta hogy golyóval de ez nem igaz ilyenkor nem töltenek,kinek érné meg golyót pazarolni a semmiért? :O

Megsugom senkinek szóval mondhatjuk hogy ezt nevezki pszichikai hadviselésnek is.

2013. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.

#4-es szörnyű a helyesírásod! Először is ki mondta, hogy golyóval? Mi az, hogy golyó egyáltalán? Mi az, hogy nem töltenek? Nézd, ha valamihez nem értesz, akkor ahhoz inkább ne szólj hozzá. Egyébként persze nem elhanyagolható a pergőtűz pszichikai hatása sem, de nem az a célja.


http://www.youtube.com/watch?v=_xHcpgaPuPQ


Ez egy válogatás és nem is csak pergőtűz van rajta, de azért lehet látni, hogy milyen amikor folyamatosan lő a tüzérség. Egyébként nem a semmiért lőnek, nem egy üres területet lőnek, hanem egy ellenség által megszállt területet, a különbség annyi, hogy nem egy előretolt megfigyelő jelöli meg a célt, hanem vagy egy adott terület ahol ellenséges erők vannak és szépen fogják és leradíroznak onnan mindent. Ezt főleg a II. Vh-ban használták. Egyébként, hogy megéri-e avagy nem, erre ilyenkor nem gondolkoznak. Háborúban nem úgy megy egy hadsereg, hogy darabszámra ki van számolva, hogy ki mennyit lő...(csak egy adat, egy brit dokumentumfilmben az egyik brit század egy éves afganisztáni kiküldetése alatt kb. 1000 tálib harcossal végzett és több mint 1 millió lőszert lőttek el. Magyarán átlagban minden egyes tálibra ezer lőszert lőttek el! (jó ez gyalogos század volt, de láttam h. tüzérségi támogatást kértek) Nem nagyon érdekli őket, hogy mennyi lőszer megy el, az ellenséget meg kell semmisíteni ez a lényeg!

2013. jún. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy este 11 kor sötétben mellé ütök...

Azt írtad töltenek és ez azt jelenti számomra hogy éles LŐSZERT (ááá nem golyót azt nem érteni -_-")használnak.

Úgy lett volna helyes hogyha úgy írod hogy felhúzzák a fegyvert de lőszert nem raknak bele :) .

2013. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem értem mit értesz fegyver felhúzása alatt? Tüzérségről van szó, nem kézifegyverekről. Pergőtűznél pontosan éles lőszerre lőnek, miért szerinted vattacukrot használ a tüzérség?:O Mint mondtam a pergőtűz lényege, az hogy egy, vagy több üteg folyamatos tűz alatt tart egy adott területet. Folyamatosan lőni tüzérséggel csak úgy lehet, hogy a tüzérek betöltik a lőszert, ellövik, újból tölt újból ellő. Nem tudom pontosan, hogy most mit nem értesz?
2013. jún. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salamon Bálint ***** válasza:

Célja, hogy a területen az ellenséget elűzze/megsemmisítse/távol tartsa/védműveiket rombolja


Több üteg hajtja végre, hogy folyamatos tüzet tudjanak bocsájtani a területre.

2013. jún. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!