Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 2009-ben Gripent, vagy Alca-t...

2009-ben Gripent, vagy Alca-t vesz a magyar légierő?

Figyelt kérdés
Wikin olvastam hogy 2009ben újab 14 vadászgépet vásárolunk, és újabb Gripenek, vagy jelképes árú Alcák közül lehet választani.Melyikre esett a választás?
2009. okt. 6. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
grippenekre
2009. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem meglepő, nem tudom, hogy miért nem lehet ezt nekik egy kicsit átgondolni.

Legalábbis én részemről egyébként sem vennék több gripent, nem hogy válságban, meg enyi cidri között(ugye a sok per a saab-bal). Először Alkákat kellet volna. Mivel magyarország légvédelmének egyenlőre nem kell 4.-5. generációs vadászgép, Alkábol jópárat tudtunk volna venni, igaz csak szubszonikus, de télleg jó a rendszere, és minden "nagyobb" légitámaszpontra vettem volna 1-et vagy inkább kettőt. Ha egy kis légcsavaros gép paks légterébe téved, akkor ahoz nem kell gripen, hogy eltávolítsd. Majd a válság után jöhetnek a nagyobb beruházások. Ez így hatalmas veszteség lehet. Ha nagyobb mumust kapunk akkor még mindig van egy két jas, meg mig, no meg ott van az egész NATO. De mit is várunk ilyen kormánytól. :S

2009. okt. 6. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:

ráadásul még a mig-ek is ottvannak

vagy azokat már vonják ki a forgalomból?

2009. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Abszolút semmiféle légierőre nem lenne szükségünk, és azt a temérdek pénzt inkább a szociális szolgáltatásokra kellett volna fordítani. Gondolják, hogy majd azzal a pár géppel fogják megvédeni az országot? Ugyan már, a 2. vh-ban még licensz alapján is gyártottuk a legkorszerűbb német gépeket, mégsem értek semmit a hatalmas ellenséges túlerő ellen.

Csudajó, hogy van 14 vagy ki tudja mennyi Gripenünk, de ha pl Kína 500-al jön, akkor annyit is ér az egész. Mindezt a Nato miatt felesleges volt megvenni, miközben 10% a munkanélküliség. Őrültek ezek.

2009. okt. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: Leginkább attól függ, hogy az illetékes honatyáknak ki jattol jobban, most a Gripenért ha jól tudom sokan kaptak Saab gépkocsikat a Gripen program támogatásért cserébe. Ha a csehek is hasonlóan jól tudnak üzletet, akkor ki tudja.

A MiGekkel már nem érdemes számolni, az idő szinte teljesen ki van belőlük repülve, a legtöbb gépen az utolsó években a forszázst sem kapcsolhatták már a pilóták, hogy a hajtóművek üzemidejét ne csökkentsék radikálisan (kibírják 2009 végéig/2010 elejéig). A fegyverzet is elöregedett már, ki tudja mennyi jó az R27esekből, R73asokból.

Nemtudom miből gondoljátok hogy nincs szükség légierőre, de van. És elég naív dolognak tartom, hogy valaki komolyan gondolja hogy a NATO Minden körülmények között megvéd minket. Az csak egy papír. Bármikor bármilyen érdekre, ürügyre fel lehet rúgni. És akkor gondolom nem írok újdonságot hogy nem minden szomszédunkkal vagyunk puszi viszonyban.


Egyébként még amikor a MiG21 eseket vonták ki, azt az állományt meg kellett volna tartani, és venni helyettük F16ost. Felszámolni, majd újraképezni kicsit sok pénz. És az USA is csak úgy dobálta volna utánunk az AMRAAM okat, amit aztán a Gripenre is fel lehetett volna pattintani, egyáltalán van-e ilyen fegyverünk már?

2009. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Biztos van, mert a grippen fő fegyvere.


Meg mondom miért vagyok alcás. Az l-159 alapjábavéve nem egy hiper szuper gép, de képességei vetélkednek egy 4. generációs gép tulajdonságaival, nem beszélve a grippennel való kiváló együtműködési képességéről és a rendkívül ocsló üzemeltetési költségéről.


Gripen : kb 54-57 millió USD, de kerekítsünk lefele 50 millióra


Alca : a svédország által értékesített kb : 8,5 millió USD de kerekítsünk fel 9 millióra


Tehát 14 gripen ára 700 millió USD

700m / 9 m = 77 db

Több 77 db alcát tudnánk venni ebből a pénzből. Ez a menyiség már kellően biztosítani tudná az ország védelmét a meglévő gripenekkel összhangba, biztosítani tudná a pilótáink kellő repülési óraszámát, és tudná tartani a NATO színvonalat valamint utat adna az 1993 utáni "légierő fejlesztési tervnek" aminek eddig nem sok nyoma.


Persze ehhez a menyiséghez már elég szép üzemeltetési költség is jár nyilvánvalóan, de akkor 77 helyett vegyünk csak 75-öt, és ne adogassunk 70 millió Ft-os jutalmakat a máv dolgozóinak....


Én legalábbis ezt gondolom.

További szép napot!

2009. okt. 10. 23:03
 7/9 anonim válasza:
100%

Üdv!

Gripen vagy Alca?

Alca semmiképp,mível pilótáinkat Kanadában képzik(sok pénzért)nincs értelme, sőt pénzkidobás gyakorló gépeket venni.MIG-29-t kívonják,nem azért mert szar,hanem az oroszok képtelenek(politikai vagy gazdasági okokból, lásd india)az alkatrészek időben történő szállítására.Egyébként ez a probléma a MI-24 nél is fennáll,nem is modernizálták.

Tehát vadászgépet vonnak ki és gyakorlógéppel helyettesítsük?

Ha meg tudnak állapodni a svédekkel az lenne az igazi megoldás.Nem feltétlenül ugyanerre a variációra kell gondolni.

De nem csodálkoznék, ha más típus is szóba jönne pl F-16A/B ez sok szempontból jó választás lenne.Ezeket is lehet küldeni NATO feladatokra.Ráadásul a fegyverzet is kompatibilis a Gripennel.

2010. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Bár régi a kérdés, azért írok bele választ :)


A MiG-29 üzemeltetése állítólag drága és nincs alkatrész. Siralmas, hogy milyen körülmények között üzemeltetik.


Szerintem a Jas-39 jó választás, mert komoly fegyver. Viszont kevés. Egy ekkora országnak szüksége van (szerintem) komolyabb légierőre, de csapatrepülőkre és helikopterekre is. Szerintem nem szabad egy alacsony kategóriánál megállni. Persze semminél jobb az ALCA, de olyan megoldás kellene, amit 10-15 év múlva nem kell újra áttervezni.

A JAS-39 nekem szimpatikus. Ha lóghat "bilibe a kezem", akkor F-35 vagy F-16 (a legújabb), még pár JAS-39 (de újabb) és darabszámot valahogy a 90 üzemképesben látnám szívesen. Persze ez utópia :)

2010. okt. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
láttam egyszer interjút egy amerikai biztonságpolitikai szakemberrel, aki azt mondta h ennek az országnak márcsak a fekvése és geopolitikai jelentőssége miatt is legalább 120-150 vadászerpülőgép kéne "150". Mert amikor újra kitör a nagy balhé európában, ami felé igen csak rohamosan száguldunk eu ide vagy oda, akkor bizony a szép szavak meg a diplomácia egy csapásra elveszti minden jelentősségét, így halmozni kell/kéne a gripeneket ezerrel.
2012. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!