Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az az elektromágneses...

Mi az az elektromágneses impulzussal működő fegyver & mennyire hatásos?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 12:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat kérek.
2013. jún. 18. 14:15
 2/12 A kérdező kommentje:
Én a fegyverkezésre gondolok, hogyan befolyásólja a világerőegyensúlyát pl
2013. jún. 18. 15:54
 3/12 A kérdező kommentje:
Mit lehet vele csinálni egy katonai fegyverrel
2013. jún. 18. 15:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Gauss-puska. Elméletben létezik, gyakorlatban még nem hallottam róla. A lényege, hogy egy elektromágnes felgyorsít egy acéltüskét. Nem tudom, hogy katonailag használják-e valahol. Én először a Battletech univerzumban olvastam róla (sci-fi könyvek), de átvették más sci-fi történetek, játékok (STALKER, Crysis). Ha jól tudom, már gyártottak is ilyet, de nem tudom használják-e valahol. Szerintem drága és túlságosan nehéz.
2013. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az angol megnevezése rail gun magyarul sínágyú. Az amerikai haditengerészetnél fejlesztik. Már vannak 32 megajoule-os prototipusok, de a cél a 64 megajoule. Az ágyú mágnesen síneken a hangsebesség nyolcszorosára gyorsítja a lövedéket,

így kb 350km-es távolságban is képesek lennének a hajóágyúkkal zárótüzet nyújtani. jelenleg még probléma a nagy energia igénye.

2013. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A BEA System kifejlesztet egy ágyúbol kilőhető emp gránátot.

Ez tőnkrevágja az elktromos eszkőzőket főként a mikrocshpiket lényegében nem nagyon befojásoljaaz országok kőzti viszonyokat..

2013. jún. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Olyannal lőtték szét a betonherés robotot, aki szétszedte a piramist a Transformers 2-ben. Gauss gun-ja meg Gordon Freeman-nek volt, azzal írtotta az ufókat, utána meg rárakta a fűnyírójára és a tengerparton vadászott vele órisái mutáns hangyákra.
2013. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A gauss puska jóval régebbi a Half-Life-nál.


[link]

2013. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

Ezt már Nicolai Tessla is felvetete.

De az elktro mágneses impolzus az az emp ami tőnkr e vágja számgépeket stbét az az inpulzusal pusztit. A gauss puska , Rail gun a felépitusukbe van külőőnbség a rail un két párhuzamos tekercset használ gyorsitásra gausz puska egyet.

10 évesen egy elktronikai játék készletel énis lőtem ki mágnest ugy 0,5m re. deza nem Electro Magnetiv Impulse EMP.

2013. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salamon Bálint ***** válasza:
Tervben van, megvalósítása még várat magára.
2013. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!