Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a kedvenc vadászgéped?

Melyik a kedvenc vadászgéped?

Figyelt kérdés

Azt is kérdezhetném, hogy kategóriájában melyik a legjobb, de sztem itt leginkább laikusok vagyunk.


Nekem a Rafale a kedvencem, imádom. Gyönyörű, jók a képességei...


2009. okt. 15. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem több is van :P


f22-raptor

f14-tomcat

mig 29-fulcrum

f16-fighting falcon

2009. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A szó szoros értelmében nem lehet kedvenced, csak ha pilóta vagy :D


A Rafale? Hát, ne legyél annyira hasraesve tőle. egy vadászgépet, nem az határoz meg hogy menyire szép. A képességen van a hangsúj.


Aerodinamikailag bizonytalan, külső, hozzáértő szemléletből. Ez a kis feszesség, általános dolog egy lopakodó gépnél, mint pl: YF-22 Raptor, de azért a raptor igen csak felülmulja ezt a kis hibáját, ez egy rafale-nél már nem mondható. Nem ismerem részletesen ezt a tipust, de a hirtelenjében gyűjtött információk által mondhatom, hogy drága a képességeihez képest. Mindem alap megvan benne ami a 4.generációs minősítést megéri, de semmivel sem több.


Én inkább nyugatabbra húznám az érdeklődési körömet, az USA felé, no meg visza keletre az oroszokhoz. Az úgynevezett PAK Fa lesz csak komoly gép, ha enyi körülötte a titkolódás. Kétség sem fér hozzá hogy az amcsik most télleg kitettek magukért a locheed utolsó két modellével, a YF-22 Raptorral, illetve a még tesztelés alatt álló F-35 lightning II.-vel. Mérföldkövekre lehagyta az eddigi gépeket. Ezek már a 21. század első gépei. Az államok végre rájött, hogy a légicsaták jövője nem a minél több fegyverben és a minél nagyobb sebességen dől el, hanem a pilótákon. Van egy furcsa kötelég gép és ember között, és ezt kell erősíteni .Nem részletezném, mert nem nagyon lehet, érdemes utánanézned, hogy, hogyan működnek együt egymással ezek a gépek, a milyen a lopakodóképessége, és hogy hogy érezheti magát a pilóta egy Lightning II.ben. Félelmetes a tudásuk. Nincs az a légvédelem ami garantálni tudná egy Raptor csapásmérésével szemben az általa védett célpontok biztonságát. Én személyszerint amúgy is Locheed felé kacsintgattam, most méginkább :)

2009. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem vitából, de cáfolnék pár dolgot:


A Rafale nem csak szép gép, de jó is! És ezt egy olyan pilóta mondta nekem személyesen, aki jó pár féle gépet tesztelt már, erős hatótávja is van és elég "pilóta barát" gép. Kategóriájában nagyon erős, igaz kissé drága ezt aláírom. A Raptor jó gép, de a legújabb hírek róla, hogy nincsenek annyira megelégedve vele...hogy a képességei miatt, vagy ahhoz mérten túl drága..azt nem tudom. A pilóta a legfontosabb? Az a két szerb pilóta marha jó is lehetett, de úgy kilőtték őket a NATO támadásban, egyből felszállás után, hogy szegények pislogni se tudtak mielőtt meghaltak. :(

A rakéták hatótávja, a radarok és a felszereltség határoz meg ma már jobban egy gépet. A Mig-et mennyien dicsérték anno elmondom neked hivatalos forrásból: a MIG (asszem 29) győzelmei ÖSSZESEN egész történelme során 1 db gépet lőtt le...az is valami fél túra repcsi volt. Marha jól tud manőverezni, de rommá lövik több kilométerről.

2009. okt. 15. 15:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért baj az, ha instabil egy gép, második hozzászóló, a mai modern vadászgépek mind azok, és fly-by-wire rendszerrel vezéreltek, így tehát ez a pilótát nem zavarja...

Amúgy a kedvenceim a 4 és feledik generációs repülőgépek: Eurofighter Typhon, Rafale, JAS-39 Gripen, Szu-30...

2009. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
SU-27 és változatai
2009. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

B-2 Spirit

YB-49 Northrop

Ho-229

V-7

Haunebu

2010. febr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a harmadik válaszoló vagyok, és az előttem szólónak, a kérdés az volt, hogy melyik a kedvenc VADÁSZgéped, oké?
2010. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
su37LANCER nezd meg a következő videót:sukhoisu 30mkiwaltz in the sky,üsd be a keresőbe.Ilyen hajtóműveket az oroszokon kivül nem tudnak kifejleszteni,az mas kerdes,hogy az elektrónikajuk gyenge.
2010. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jookoo ***** válasza:
Egyértelműen a Ta-152(külsőre és teljesítményre is a kategória csúcsragadozója)és a Ho-229. A Haunebu nem vadászgép mármint ha a német csészealjra gondolsz.(kommentelőnek)
2012. jan. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
F-22 és Mig-29, bár csodálom a Su vadászgépek strapabíróságát is...
2012. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!