Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katonaként mennyi...

Szerződéses katonaként mennyi idő után kérelmezhetem hogy vegyenek át hivatásosnak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 20 év. De nem esküdmék meg rá. Ha megszerzed a Hjt-t, abban benne van pontosan.
2009. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

20 év :D ez édes :)

5 év után már beadhatod a kérelmet, de vannak olyan statusok ahol nem vesznek át hivatásosnak csak bizonyos rangtól. Pl. egészségügy...

A www.hm.gov.hu oldalon sok minden ilyen infó fent van :)

Egy katona ( nő) :)

2009. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hozzáértő lehet a "katonanő". Már csak azért, mert a Honvédségben nem rangok, hanem rendfokozatok vannak. De sebaj. Ez tényleg aranyos volt. :)


Amit én tudok, az az, hogy min. főtörzsőrmesteri rendfokozat kell a hivatásos állományba vételhez. (ami ugye már elve kizárja, hogy 5 év után kérhesse, hiszen 5 év alatt a jelen előmeneteli rendszerben nem lehet főtörzsőrmesteri rendfokozatot elérni).

Meg vagy 15 vagy 20 év szolgálati idő kell, de ennek a törvényben kellene utánanézni (Hjt, esetleg Hszt).


Egy katona (férfi) :)

2009. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Legkorábban két év után kérelmezheted az átvételt.

Az állományilletékes parancsnok javaslatára a személyügyi vonal felterjeszti és a HM HVKF hagyja jóvá.

Nem automatikus sajnos a dolog, sokmindentől függ a kimenetele.

2009. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kösz hogy kijavítottad azt egy szót( rang, rendfokozat), majd leírtad tök ugyanazt mint én.

ez legyen a legnagyobb hibám.

2009. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És még azt hozzátenném, hogy én 5 éven belül lettem főtörzsörm.

Szóval nem tudom te melyik Honvédségénél szolgálsz :)

2009. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kösz hogy kijavítottad azt egy szót( rang, rendfokozat), majd leírtad tök ugyanazt mint én.

ez legyen a legnagyobb hibám."

Nem azt írtam, amit te. Csak nem tudsz szöveget értelmezni. De ez meg már nem az én bajom. :)


"És még azt hozzátenném, hogy én 5 éven belül lettem főtörzsörm.

Szóval nem tudom te melyik Honvédségénél szolgálsz :)"

Biztos jó főtörzs lehetsz, ha még azt sem tudod, hogy rang vagy rendfokozat. Valódi főtörzsőrmester nem követ el ilyen hibát - sőt, még egy őrvezetőt is lecsesznek jobb helyeken, ha ilyet mond, nemhogy egy tiszthelyettest. Csak a beöltöztetett álkatonák, akik csak azért kaptak meg egy-egy beosztást, mert a civil beójuk megszűnt (vagy mert valakinek a valakijei); azoknál tűrik ezt el. Az meg, hogy 5 év alatt lettél az, csak téged minősít. Kellően hosszú nyelvvel meg szétvetett lábakkal valóban el lehet érni bármit; nem csak a seregben, hanem máshol is. Sógor-koma-jóbarát-ismerős kell csak hozzá, és pár év alatt akár főtiszt is lehet az ember.

Egyedüli probléma csak az, hogy VALÓDI katona nem tart téged katonának, hanem csak egy katonaruhát viselő civilnek. És igaza is van.

Egyébként meg lásd:


"2001. évi XCV. törvény

42. §

(2) Hivatásos állományba vételre - e törvényben és más jogszabályban előírt feltételek megléte esetén - kizárólag főtörzsőrmesteri vagy annál magasabb rendfokozatban kerülhet sor.


84. § (1) Az egyes rendfokozatokban eltölthető legrövidebb és leghosszabb várakozási idő:

- őrvezetői rendfokozatban 6 hónap 5 év,

- tizedesi rendfokozatban 1 év 8 év,

- szakaszvezetői rendfokozatban 1 év -,

- őrmesteri rendfokozatban 1 év 5 év,

- törzsőrmesteri rendfokozatban 3 év 8 év,"


[link]


Ami nincs itt említve, az a honvéd rendfokozat, melynél általában fél év kell, hogy őrvezető lehessen. Számoljunk:

0,5 + 0,5 + 1 + 1 + 1 + 3 = 7 év. Ez a minimális várakozási idő, hogy honvédból valaki főtörzs legyen. Mindezt úgy, hogy amint csak lehetséges, egyből elő kell, hogy lépjen, minden egyes előrejutáskor (amire vagy nincs szinte semmi esély már csak a papírok átfutása miatt sem, vagy csak a puncsosoknak lehetséges).

2009. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!