Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon mi dolga van...

Magyarországon mi dolga van ma egy katonának? Miért lesz valaki az?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nem csak sorkatonák vannak, akik harcba mennek és cska akkor van szükség rájuk, hanem rengeteg egyéb téren is vannak. Vadászpilóták, mérnökök, stb.


Egyébként elsősorban biztos állás, ráadásul korkedvezményes nyugdíj (20-25 év szolgálat után pápá katonaság). Harmadszor meg menő dolog azért a katona szakma.

Egyébként én nem vagyok az, nem haza beszélek.

2009. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi a választ. :)
2009. nov. 13. 22:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ma már Magyarországon jópár éve sorkatonaság. Megszüntették. Helyette hivatásos és szerződéses katonákból álló hadsereg van.

A dolga a katonának a haza fegyveres védelme. Békében meg az arra történő felkészülés, meg néha egyéb dolgok (pl. árvíz elleni védekezés).

Hogy miért lesz valaki az, az az adott embertől függ. Sokan csak pénzért, mivel valóban egy viszonylag biztos megélhetési forma. Nem keres túl jól, de hacsak nem csinál valami őrült nagy marhaságot, akkor nem fogják kirúgni, mivel már jó ideje létszámhiánnyal küzd a Honvédség. (Bár vannak beosztások, ahol azért könnyebb kikerülni a rendszerből, de általában nem ez a jellemző.)

Korkedvezményes nyugdíj csak a hivatásos állománynak van, és az sem egészen úgy, hogy az előző leírta. Amire ő gondol, az korábban volt. De azért valóban jobb nyugdíj szempontjából is a hivatásosnak (szerződésesnek nem, de ő helyette elég magas végkielégítést kap leszereléskor).

Emellett vannak, akinek egyfajta kaland ez. Fiatalok, akik sok rambós filmet néznek, szeretik a kommandós-harcos dolgokat. Az ilyenekből lesznek a legjobb katonák (illetve ha oylan helyre kerülnek, ahol ezt nem kapják meg, akkor ők szerelnek le először.)

Meg egy része a katonáknak azok közül kerül ki, akik megtapasztalták már, hogy milyen az efajta élet, és egyszerűen szeretik csinálni. Sok esetben jó a közösség, elég nagy az összetartás és egymás segítése, jó a csapatszellem. Nem mindenhol, de sok helyen megvan ez a seregen belül. Ez sem egy elhanyagolható szempont. (Láttam már meglett férfiembereket nyugdíjazásukkor zokogni. Jópáran tönkre is mennek a sereget elhagyva, mert ez volt az életük. Persze ez leginkább olyanokra igaz, akik szívvel-lélekkel csinálták.)

Van, akinél meg ezek együttese áll fenn, és azért csinálják. Embere válogatja.


egy katona

2009. nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 cynic ***** válasza:
100%
11:50 Tökéletesen egyetértek.
2009. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
nem nézem jó szemmel hogy a honvédek Afganisztánban harcolnak
2009. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

"nem nézem jó szemmel hogy a honvédek Afganisztánban harcolnak"


Na látod ez a barom felfogás. Önzőség. Már bocs, de így gondolom. Mivel egy szövetség tagjai vagyunk, ezért képességeinkhez mérten segíteni kell a szövetséget, csináljon bármit is. Ellenkező esetben, ha nekünk lenne szükségünk segítségre, akkor vicces lenne ha más országok nem segítenének, mert különböző lakosok nem néznék jó szemmel hogy a saját katonáik más országban harcolnak.

2009. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13:05, Milyen károd származik neked abból, hogy az a srác önként oda kiment?
2009. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én minden magyar katonára büszke vagyok,szolgáljon akárhol,akármilyen rangban. Főleg,ha nem CSAK a pénzért csinálja,hanem hazaszeretetből. Én megértem ha pl: Afganisztánban szolgálnak. Annyi pénzért? Jól teszik!

Én a katonákra mindig is "felnéztem",nem tudom miért. Rendőrt sz@rba se nézem hozzájuk képest!



Magyar honvédség:

http://www.youtube.com/watch?v=jfgR-XOTEoA

2009. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Miért is támadtuk meg Afganisztánt?

Szerintem a legközelebbi ország akinek "ártott" (ha igaz) az USA.

2009. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi nem "támadtuk meg". Te valami hippi vagy? Azok ott, sőt az egész ISAF az újjáépítésben vesz részt, gyakorlatilag rendőrök. Egyáltalán nem támadtuk meg Afganisztánt, az ország a szövetségesünk, azok a katonák segíteni vannak ott. Nézz utána a dolgoknak mielőtt kijelented, hogy nem értesz egyet, van mit behoznod.
2009. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!