Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A hivatásos katona közalkalmaz...

A hivatásos katona közalkalmazott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hivatásos katona vagyok és eddig ugy gondoltam, hogy közalkalmazottnak számitok,de ma erről mást hallottam. Mi az igazság?

Elöre is köszönöm!


2009. nov. 28. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A hivatásos katona nem közalkalmazott olya értelemben, hogy nem vonatkozik rá a bértábla, szabadság, szolgálati idő és egyéb illetmény szabályozás.

Annyiban kapcsolódik a közalkalmazottakhoz, hogy amennyiben közalkalmazotti munkakörből került a honvédséghet, majd onnan vissza közalkalmazotti munkakörbe, akkor a közalkalmazotti státusa megmarad és a honvédségnél eltöltött évek beleszámítanak.


De minden más szabályozás egyedi.

2009. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A ht. katona bértáblája eredetileg a köztisztviselői illetményrendszer mintájára és alapjára készült, lásd köztisztviselői illetményalap.

De ha pl. a GKFB-hez kapcsolódó közalkalmazotti kedvezmény miatt kérdezed, akkor igen, felfogható úgy is, csak nem precíz ez a megfogalmazás. (X biztosítónál bemutattam az ID cardot és megkaptam a kedvezményt.)

2009. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen a KGFB miatt vetődött fel bennem a dolog. Ugyanis neten próbálok váltani, ahol is megjelöltem hogy közalkalmazott. Tegnap jött egy levél,melyben volt egy munkáltatói igazolás. Gondoltam ezt majd hétfőn kitöltetem és visszaküldöm.

Apám tegnap bement egy alkusz céghez, hogy váltson. Feltették neki a kérdést hogy közalkalmazott e. Mondta hogy igen.Aztán a nő mondta hogy mivel ő buszsofőr ö nem számit annak. Aztán faterom megkérdezte hogy a katona fia annak számit és azt mondták hogy a katona se számit...

Szoval ezek után nem tudom mit fognak szolni a munkáltatóimhoz.

2009. nov. 28. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!