Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Emlékszik még valaki, egyáltal...

Emlékszik még valaki, egyáltalán miért tört ki a két háború, amiket amerika jelenleg folytat?

Figyelt kérdés
mert én már nem....lehet hogy maguk a háborúzó felek sem? miért is megy a harc? mi a célja az egyik és mi a másik félnek? mert én már tényleg nem emlékszem erre
2009. dec. 11. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Elég szomorú, ha nem emlékszel.
2009. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
te most a szept 11-re gondolsz? ez azért elég összetett dolog, tudod, pusztán azért nem szokás háborút indítani egy ország ellen, mert talán onnan származnak a terroristák...vagy igen?
2009. dec. 11. 11:26
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Irakban meg akarták dönteni Szaddam uralmát, mert az olajüzlet jórészt európai államok (Franciao.) érdekeltsége volt (tkp. ellenük folyt a háború).


Afganisztán stratégiai hely, meg kellett alapozni az USA katonai jelenlétét + a kábítószer kereskedelem.

2009. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én arra lennék kíváncsi, mi a cél? mit akarnak elérni a háborúval, magyarul minek kell ahhoz történnie, hogy vége legyen?
2009. dec. 11. 11:27
 5/12 A kérdező kommentje:
11:26: köszönöm, ez már hasznos válasz :)
2009. dec. 11. 11:27
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

a vége már nem csak rajtuk múlik

előző

2009. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Afganisztánt először a szovjetek szállták meg. Utána mentek az amerikaiak. Sztem nagyobb részben miattuk mentek oda az amerikaiak.
2009. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Irak: Olaj, vagyis közvetve pénz

Afganisztán: Stratégiailag nagyon jó helyen van, egyrészt szomszédos Iránnal, amivel az USA-nak nem túl jó mostanában a viszonya, és még atomfegyvert is lehet, hogy fejlesztenek. Határos Pakisztánnal, ami szintén atomhatalom, és erősen iszlám ország, és bár a jelenlegi kormány Amerika barát, nem lehet kizárni egy radikális iszlám fordulatot, amelynek eredményeként szembe kerülhetnének egymással. Határos ezen kívül észak felé az egykori Szovjetunió több tagköztársaságával, amelyek jelenleg még mindig Oroszország érdekszférájába tartoznak, de ha ott vannak az amerikaiak, azzal talán gyengíthetik az orosz befolyást. Emellett potenciálisan nagyon fontos helyen van az Európa és Kína közötti vasúti közlekedés, és ezáltal kereskedelem szempontjából, ugyanis ha megépülne Irán és Kína között a normál nyomtávú vasútvonal, akkor az Afganisztánon keresztül vezetne, mivel az országnak még nincs vasúthálózata. Ezzel erre vezetne az egyetlen vasúti útvonal Európa és Kína között, amin nem kell a szerelvényeket kétszer átrakodni(mint jelenleg kell, ha a vonatok Oroszország fele jönnek), ami sok pénzbe és időbe kerül. Ha az USA ellenőrizni tudja ezt a vasútvonalat, az neki is jövedelmező lehet.

2009. dec. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mikor az amcsik bementek, a ruszkik már vagy 10 éve a közelben se voltak (na jó, a közelben, de nem Afganisztánban)
2009. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én emlékszem. Irak ellen azért indultak be, mert azt állították, hogy ott tömegpusztító fegyverek vannak, de semmit sem találtak, az afganisztáni háború pedig azért indult, hogy elfogják Osama bin Ladent, de azóta sem találták meg. Én egy pillanatra se hittem el ezeket a dajkameséket. Néztem az amerikai külügyminiszter beszédét az ENSZ Biztonsági Tanácsában, amikor bizonygatta az iraki tömegpusztító fegyvereket, és láttam, hogy teljesen átlátszó, logikailag pillanatok alatt megdönthető dolgokat adott elő "bizonyítékként", illetve világos volt, hogy egyszerűen csak hazudik. Ja, az ENSZ BT nem adta meg a felhatalmazást, de mégis megindították a háborút.
2009. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!