Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tapasztalatok a Francia...

Tapasztalatok a Francia idegenlégióban?

Figyelt kérdés

Főleg azoknak a válaszát várnám akik jelentkeztek , szolgáltak benne. De azokét is akiknek nagyon közeli rokonjuk v. ismerősük szolgált.


Mindent meséljetek el! Tervezgetem hogy majd pár év múlva jelentkezem (most 16 vagyok).


A legelejétől.

1.Milyen volt a felvétel?

2.Miért jelentkeztél?

3.Ha olyan , megérte?

4.Milyen volt az első "felettesed"?

5.Milyenek voltak a szobák és szobatársak?

6.Barátkozós "társaság" vagy mindenki el van magának?

7.Mindig készenlétben kell lenni?

8.Ha elrontottál valamit, milyen büntetést kaptál érte?

9.Mennyi idő után mehettél bevetésre?

10.Speciális bevetéseket vállaltál?

11.Ajánlanád nekem ez az egészet?

12.Több hónap után visszagondolva jelentkezésedre megbántad már hogy jelentkeztél?

13.Ha igen miért?

13.Ha nem miért nem?

14.Mennyi időt szolgáltál az idegenlégiónál?

15.Ért trauma a szolgálatod alatt (Pl. nem tudom mennyire vannak barátok de mondjuk lelőtték szemed láttára stb.)

16.Most visszagondolva jelentkeznél még1szer?


Bocs a sok kérdésért de valahol meg kell tudnom ezeket. Ha lehet mindre választ kérnék. Köszi.



2014. márc. 18. 19:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Ajánlani tudok egy nagyon jó dokumentumfilmet. Spektrumon ment az on the spot. Ott foglalkoztak a légióval. Van egy rész ami külön róluk szól. Elég durva. On the spot.
2014. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm meg tudott szökni szóval elhiheted.
2014. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

van mostanában egy romantikus ködösítés a légiót illetően, nem tudom miért kezdték el terjeszteni.

egyike a legkeményebb és legkegyetlenebb hadseregeknek a világon, van még ehhez hasonló, de oda, mindig adott nemzet tagjai nyerhetnek felvételt, ide , pedig ahogy tudjuk, máshonnan is lehet menni, annyi kikötés van már, hogy büntetlen előéletű legyél, nem elég annak vallani magad, lekádereznek elég keményen, és nem csak téged!

semmi többet nem akarok írni, van pár könyv meg videó a témában, nézegesd és döntsd el, akarod-e.

sok fanatikus, aki azt hiszi hogy kemény vagyok kimegyek, meglátja mi van ott, és ált a felvételit elbukják,ott még van választási lehetőséged.

2014. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 cl28 ***** válasza:
Miért akarsz kimenni?
2014. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hogy miért? Hát... nem is tudom. Ez olyan hogy egyszerűen azt érzed , menni kell. És mész. De én még azért nem érzem úgy :D . Majd pár év múlva lehet.
2014. márc. 22. 19:44
 6/28 anonim ***** válasza:
42%
sírva jössz majd haza, ha még lesz lehetőséged hazajönni.
2014. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Miért? És miért ne jöhetnék haza ha már végképp nem bírom? A szerződésben tudom hogy 5 év van de ha nem engednek haza az nem minősűl emberrablásnak vagy fodvatartásnak? Elvégre ha aláírod akkor is megmaradnak az emberi jogaid nem?
2014. márc. 22. 21:30
 8/28 A kérdező kommentje:
Most olvastam a vasihazafi.hun hogy az első 6 hónapban még fel lehet bontani a szerződést utána 5 év :S
2014. márc. 22. 21:48
 9/28 anonim ***** válasza:
40%
Nem éri meg... Egy riportban volt hogy vasalóval számolta meg az embereket az őrmester mert nem akarta megjegyezni a nevüket. Szerintem ezért nem fizetnek eleget. Nézz valami más munka után. Szerintem.
2014. márc. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 cl28 ***** válasza:
100%

A miért fontos kérdés...

Ha a pénzért mennél, nem érdemes: külföldön más foglalkozással többet kereshetsz, kevesebb jogodban korlátoznak.

Ha kalandot keresel azt megtalálod. Bár kérdés az megéri e pár kocsmában elmesélhető jó sztoriért 5 évet szívni....

Ha úgy érzed menni kell... pont az idegenlégió? A "legjobb akarsz lenni, a legjobbak között"? - jól hangzik, de megéri?

Francia állampolgárságra vágysz azt kb. 10-15 év után megkapod, de Te soha nem leszel "igazi francia" max. az unokáid. Mellesleg eu-s állampolgárként szabadon vállalhatsz munkát telepedhetsz le, tehát az állampolgárságot ugyanúgy megkapod civilként is.

2014. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!