Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A honvédségi alkalmassági...

A honvédségi alkalmassági teszten a 3,2 km-t mennyi idő alatt kell lefutni és hány fekvőtámaszt illetve húzóckodást kell megcsinálni minimum?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 18. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:

most nem akarom előkeresni, de van a neten letölthető táblázat is ahol a konkrét eredményeket írják.

de itt életkor is kell, és a nem is.

mert külön férfi és női kategória van, életkorra lebontva.

2014. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hamár te lusta voltál első! :)


[link]


tipp:

3,2km = 16 perc

60fekvő

70felülés

KB.


A LÉNYEG hogy szabályos legyen. Elég sok mindenre azt mondják h nem szabályos. Illik utána nézni. Googlen mindent megtalálsz.

2014. ápr. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ja még annyi hogy:


Fekvő: vállszéles támasz, lenyomni hogy egyvonalba legyen a könyök a testel, majd vissza. Pihenés kiinduló helyzetben (támaszkodás)


Felülés: derékszögbe a térded és nem lehet beakasztani. a csipőd nem emelkedhet fel mikor csinálod.

2014. ápr. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
ez gyerekeknek való kiképzés, amit itthon csinálnak/tartanak, bár olyan katonáknak akiket soha nem vetnek be, nekik elég, még sok is.
2014. ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszönjük Emese,

te aki életedben nem voltál katona ezt bizton meg tudod állitani hiszen Katonai szakértő szakot végeztél, valamint az idegenlégiónál is voltál, ezen felül még az amerikai TGY-knél is kiképeztek.


Elárulom, bármelyik "gyerek" fél másodperc alatt földrenyom.. volt alkalmam megszemlélni.. :)

2014. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
nem végeztem katonai szakértő szakot valamint az idegenlégiónál sem voltam, még az amerikai TGY-knél sem szolgáltam. Nem Izraelben élő zsidóként a Machal-ban szolgáltam, ott kaptam kiképzést majd Ciszjordániába kerültem. Szóval van katonai múltam, és tudom hogy mit beszélek. Azt pedig megnézném hogyan vág földhöz egy itt kiképzett kiskatona :)
2014. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ott ott, tudtam én hogy szolgáltál valahol.. az itt irogatók 80%-a már szolgált valahol. Tök jó érzés hogy ennyi kiképzett, okos, és tapasztalt ember van ebben az országban!

Ha te egy alakulatnál szolgáltál volna, nem ide járnál hogy ócsárold az MH-t...


Gőzöd sincs milyen itt a kiképzés. Max hallhattad hogy mások hogyan ócsárolják. Nem kell a szöveg. Shalom.

2014. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Figyelj kedves utolsó válaszoló, nem azért írok ide hogy vitatkozzak veled vagy bárki mással. Mellesleg, miért ne lehetnék fent ezen az oldalon, mi tiltja ezt? 36 éves vagyok, világ életemben nem dolgoztam sehol (nem vagyok rászorulva arra hogy éhbérért dolgozzak), kivéve azt a 10 évet amit a Machal-ban szolgáltam. Most az időm nagyrészét a számítógép előtt töltöm, mivel egy lábbal már nem úgy mászkál az ember mint azelőtt, egy taposóakna letépte a bal lábam pár nappal a kivonásom előtt. Pár hónapja beszélgettem egy magyar katonával, akit itt képeztek ki és ő mesélt a kiképzésükről, majd a közel-keleten volt, ahol olyan helyzetbe került hogy ölnie kellet volna de képtelen volt rá és a társa meghallt miatta. Arra nem készítik fel őket, amire a leginkább kellene.
2014. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Aham Tehát egy taposóakna letépte a lábad. Le bizony, meg a 2 kezed egy gránát amikor védted a társaid.

Valamint beszéltél egy katonával aki nem tudott ölni ezért meghalt a társa.. Durva!


...Kár hogy magyar katona tűzharcban 4 éve nem halt meg. Ő is robbantás következtében. Akik legutóbb meghaltak pedig tűzszerészek voltak és bomba miatt.


Szóval légyszives hagyd már a meséket.


De úgy mégis... Egyik katonát sem készítik fel arra hogy ténylegesen megöljön valakit. Mivel nem élő emberekre lövöldöznek a lőtéren. Valaki vagy megtudja húzni a ravaszt vagy nem. Ez nem a kiképzéstől függ...

2014. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

bírom ezt a fajta netes mentalilást, hogy itt meg ott voltam katona meg kommandós, meg ki tudja mi még.

aztán ha látnánk ki íogat a net másik végén, egy 13 éves call of duty-n játszó kamaszt látnánk.

lehet van kivétel, de a múltkor ez a COD generáció már azt akarta itt beadni gyanútlan embereknek, hogy van aki a tengerészgyalogosoknál is megfordult, meg a légióban.

szóval ennyire sokat nem kéne játszani, hogy ilyen tévképzetek alakuljanak ki.

2014. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!