Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 2. világháborús történetek?!...

2. világháborús történetek?! Szóval aki nagyapjától-nagyanyjától hallott egyet s mást, az legyen szives ossza meg itt engem mindegyik érdekel!

Figyelt kérdés
Nekem apai nagyanyám mesélte (még most is él) hogy ő akkor még csak 12 éves volt, de tisztán emlékszik mindenre. Egyik nap német katonák voltak náluk, másik nap oroszok. SZerencsére egyik fél sem kegyetlenkedett velük, békésen meguszták, max az ingóságokat vitték el. Mesélte továbbá azt is, hogy látták, amint az angol-amerikai csapatok Komáromot bombázzák (szlovák rész), utána a falujukat is, holott ott semmi katonai támaszpont nem volt... A nagymamámnak volt akkoriban egy 3 éves testvére, aki még polyás volt, és nem itta meg a tejet, mivel nem volt benne cukor. Nagyanyám tudott valamit németül, és elment a német tábori konyhára és kért. Kapott! Valamint mondták neki a nagyobbik nővérére, hogy Schönes frau. :) Ez a tiszt, aki ezt mondta, aztán a komáromi hidnál meghalt (felrobbantották), és aki jött a nagymamám anyjának szólni ezügyben, (német volt), ezt mondta: Deine kameraden ist kaputt! Dédanyám azt hitte, hogy ki kell nyitni a kaput, hát ki is nyitotta, amaz meg értetlenkedve állt ott :DD

2014. ápr. 19. 16:36
1 2 3 4
 31/32 soskefe válasza:
100%
Elèg règ tetted fel ezt a kèrdèst de azèrt leirom nekem mit meselyek a dedszuleim. Anyai dednagyapam a don kanyarban szolgalt. 42 decembereben egy utkozet soran megsebesut. ( egy granat levitte a jobb kezet) es meg a 43 januari katasztrofa elott ugye hazakuldtek. Csak e miatt uszta meg. Mikor jottek az oroszok sem vittek el,mivel 1 kezzel sokra nem tudtak hasznalni szegenyt. Az apai reszrol pedig annyit tudok hogy dednagyapam nem vonuly be parancsra. Ezert orszagos korozest adtak ki ra. Sosem kaptak el.
2018. febr. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
100%
Nekem is nagymamám mesélte, hogy ő még kicsi volt, az apját elvitték katonának, meg is szökött egy haverjával onnan, de amig a dédpapa hazafelé tartott, addig otthon maradt a három nő: a mama, kb 2 évesen, az anyukája, meg annak az anyósa. És mikor jöttek a nőket is összegyűjteni, ápolónőnek vinni, a dédmamát a sarokba ültették és eléhúztak egy szekrényt. Berontottak hozzájuk a katonák, hogy no ha elvihető nő nincs is, akkor kaját rakjon eléjük az ükmama, mert éhen vesznek, de az meg félt, hogy a kicsi mama odamegy a szekrényhez és elárulja, hogy ott van mögötte az anyja, szóval fél karján a gyerekkel főzött rájuk.
2018. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!