Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha megalapulna egy egységes...

Ha megalapulna egy egységes európai hadsereg; jelentkeznél katonának?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 14:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Világéletemben pacifista voltam, és a sorkatonai szolgálatot is kikerültem anno, szándékosan.
2010. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Ha megalakul egy egységes európai hadsereg, akkor az eun belül nem lenne háború jó eséllyel - senki sem kockáztatná a szerződés felrúgását, mert a többiek szétszednék. Az USA nem támadna, Ázsiának sem érdeke, az arab világból pedig csak a radikális iszlám veszélyes, velük meg nem lehet rendes háborút vívni. Tehát, nem :)
2010. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Egykor volt egy ilyen hadsereg, a hadtörténelem legjobbja. A nevük az volt, hogy Waffen-SS.
2010. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Azon elgondolkoztál, hogy egy ilyen hadsereg katonájának ki adná a parancsot és miféle feladatokat kellene végrehajtania ? Mit tennél például, ha éppen magyarországi célpont ellen vetnének be téged ? Az egységes európai hadseregnek semmilyen realitása nincs szerintem, de akiknek a fejében ez az ötlet megfogant, olyan "közkedvelt" zsoldosseregnek szánhatják, mint a U.S. Army. Ha lenne ilyen hadsereg, akkor annak katonái ( te is )olyanok lennének mint a janicsárok a szultán seregében.

A svájci mintájú területvédelmi haderő és annak szervezési módja a helyes irány és ezt csakis nemzeti alapon lehet megtenni.

2010. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Dymo ***** válasza:
100%
simáán :D ha GDI lesz a neve :D
2010. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én támogatom az egységes hadsereget, ha úgy nézzük, már most is egy vezetés alatt, közösen harcolnak, viszont nem jelentkeznék, ahogy a magyar hadseregbe sem.


És nem kell parázni, miért támadna meg a közös hadsereg magyar célpontokat? Ennyi erővel a hadsereg is megtámadhatna magyar célpontokat...

2010. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Bolond lennék, el tudom tölteni az időmet jobban is.
2010. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Normális felszereléssel, normális kiképzéssel (ami a Honvédségben nincs!), magyar felségjellel, NATO parancsnokság alatt.
2010. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
Soha.Nem szeretem európát.
2010. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Dymo ***** válasza:
talán
2010. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!