Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » MIért lép be valaki a francia...

MIért lép be valaki a francia idegenlégióba?

Figyelt kérdés

Egy volt osztálytársam belépett a légióba. Megkédeztem tőle, miért tesz ilyet, de nem válaszolt.

Van, aki szerint megéri 5 évre eladni magad havi 1200 euróért? Lemondani a saját életed irányításáról, mindent parancsra csinálni, lemondani a civil karrier építéséről, nőkről, normális lakóhelyről, arról, hogy saját morális döntéseket hozz? Én nem vagyok feltétlenül pacifista, szerintem vannak olyan dolgok, amiért érdemes fegyvert fogni, de ennek nem látom értelmét.


2014. aug. 1. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
en gondolkoztam rajta, de vegul nem leptem be. az en okom az volt, hogy nem volt senkim, nem tartoztam sehova sem.
2014. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Soha ne az emberi butaságból indulj ki.
2014. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"nőkről"


Kivéve akkor, ha valaki esetleg meleg. Akkor megérteném. Múltkor néztem egy dokufilmet róluk és bizony akadtak elég jó pasik ott.

2014. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Állítólag állampolgárságot kapnak!

Tehát egy bűnözőnek jó újrakezdés!

2014. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Elottem szolo hulyeseget irt,a komolyabb bunozoket egybol kiszujak s adjak at egybol az interpolnak,allampolgarsagot azt viszont lehet kapni,ha igenyeled.Sokan kalandvagybol mennek oda, de vannak akik penzert,ha misszion vagy nem csak 1200 eurot kapsz,vagy talan lett egy gyerek egy k**rvatol s le kellene lepni.Ha az ember nem k**rvazza s bulizza el sok penzre tehet szert.Franciaorszagnak sok helyt van gyarmata,nato tag innen fogva sok misszio van.

Sok erv van ellene s mellette is.

2014. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

A 4. év után tiszt is lehet, akkor meg az ötszörösét keresi és terepre se küldik már ki annyit, plusz pályázhat a francia állampolgárságra, egy halom juttatást kap leszerelés után, sokkal könnyebben találhat munkát a jövőben franciaként. A nyelvet se kell tudnia, ott megtanulhatja, vagy részt vehet ingyenes tanfolyamokon, a kiképzésen meg olyan mellé kerül, aki érti az anyanyelvét.

Igazából olyanok menne oda, akiknek már tényleg nincs hová menniük a híd alján kívül, egy jó részük csak egy halom militáns fiatal, akik szeretnének fegyverekkel játszani, mondjuk őket kiszórják az elején, meg egy csomó priuszos is megy oda, mert ott nem számít az előélet.

2014. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is gondolkozom rajta, hogy belépjek... Igazából most vagyok túl egy szakításon, elég jók a fizikumom, és elég jól beszélek franciául és angolul is. sok ember öngyilkosságot fontolgat szakítás után, lehet hülyén hangzik, de én ezt gondolom jelenleg jónak, meg a környezetem is mindig leszólt. Tudom, hogy nagy a fizikai és lelki terhelés, de biztos munka (már ha lehet rá ilyet mondani), és azért a pénz se rossz a juttatásokkal együtt... Én ezért lépnék és lépek valószínűleg be ha felvesznek.

Ott nem számít ki vagy, honnan jöttél, ott azt nézik, hogy hogy teljesítesz. Az ismerősöm pont ezért menekült oda az országból. Nem volt munkája, rossz környezetben és helyzetben volt 1 évig keresett munkát, majd fogta magát és kiment.

2014. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
A légióból háromféle módon lehet hazatérni. 1. A szerződés lejártával 2. Harcképtelenül 3. Koporsóban
2014. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Ja koporsóban :DD Inkább úgy hogy szabadságról nem tér vissza = dezertál. És otthon előadja hogy halomnyi négert irtott ki, miközben valójában nem bírta a sok vasalást meg takarítást, kiképzést. Autóbalesetben többen halnak meg mint bevetésen. (idén ha jól informált vagyok 2 légiós vesztette életét bevetésen)
2014. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!