Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Közlekedésmérnöki diplomával...

Közlekedésmérnöki diplomával szerződéses katona?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy túl sok hasonló kérdés van. De biztos akad köztetek olyan, aki a katonai pályát választotta, mint szerződéses, a háttérben egy szakmával, felsőfokú képzettséggel. Egy ismerősöm felvetette (szintúgy érdeklődik a katonai pálya iránt mint én), hogy mi van vajon akkor, ha elvégez egy közlekedésmérnöki szakot, diplomát szerez belőle, és azután, mint felsőfokú egyetemi végzettséggel rendelkező egyén szerződik le katonának. Ez amúgyis egy műszaki terület, ami szerintem még hasznos is lehet.


A témában nem vagyok tájékozott, vállalom a kockázatot, hogy esetleg marhanagy hülyeséget hordok össze. Mindkét terület érdekel, ezért kérdezem. Ha valaki szeretne leoltani, akkor lehetőleg olyan tegye, aki ért is a témához, csökkentértelműek véleményére nem vagyok kíváncsi.


Köszi mindenkinek!


2010. jan. 11. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
hát én úgy tudom, hogy a felsőfokú végzettséges rendfokozatot csak a ZMNE végzésével kaphatod meg, az azalattit meg a tiszthelyettesivel. Ismerősömnek tanárdiplomája van, és csak szakaszvezető, és nemrégóta katona..lehet hogy hülyeséget mondok de én így tudom. De annyiban lehet tényleg előnyben vagy, hogy műszaki szakokra mehetnél, szóval szerintem próbáld meg.
2010. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szerződéses katonának való jelentkezésnél találtam egy tájékoztatót. Volt egy a betölthető pozíciókról szóló rész, amiben irt mindenfélét, hogy mit lehet betölteni ha 8 általánosom van, ha középiskola, ha főiskola vagy egyetem. Nem írta sehol, hogy speciális suliba kéne járnom, pl. a nemzetvédelmi egyetemre.
2010. jan. 11. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
azt tudom, csak vannak olyan rendfokozatok amit csak felsőfokúval tölthetsz be. szóval mehetsz most így, de elég csekély lesz a rendfokozatod, éshát...
2010. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van olyan beosztás amit ezzel a végzettséggel elláthatsz. A kérdés az hogy van-e ilyen üres beosztás az országban? Ha komolyan érdekel a dolog menj be a lakhelyedhez legközelebb eső toborzó irodába esetleg hadkiegre, ott részletesebben eltudják mondani.


Ezzel a diplomával simán mehetsz tiszti (legalább hadnagyi) helyre. Ha szerencséd lesz és bekerülsz a "rendszerbe" mindössze egy általános katonai felkészítést kapsz.


Nemakarlak ekeseríteni, de sajnos kevés az esélye annak, hogy összejöjjön, kevés az üres hely.

2010. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hadnagyi rendfokozathoz ZMNE kell, ezt próbálom magyarázni
2010. jan. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hadnagyi rendfokozathoz nemfeltétlenül kell ZMNE. Lásd jogászok és orvosok. Egyikőjüket sem a Zrínyin képzik!!!
2010. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!