Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katonák és a...

Szerződéses katonák és a komoly párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Tehát ha én mondjuk szerződéses katona vagyok, például egy egyszerű honvéd vagy tiszthelyettes, akkor hogyan nézne ki egy tartós, komoly kapcsolat (lánnyal)?

Gondolom nem vihetem fel a laktanyába, szolgálati lakást meg ilyen alacsony beosztásban nem kapok, meg ugye sok időt töltenék el a laktanyában is és kimenőt is csak akkor kapnék amikor a felettesem úgy látja jónak...


Ilyen körülmények között lehet majd barátnőm? Vagy csak én vagyok borulátó? Gondolom vannak itt olyanok akik már voltak hasonló helyzetben...


2010. jan. 21. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szerződéses katonai szolgálat nem sorkatonai szolgálat!!!


Nincs olyan hogy akkor mész ki a laktanyából amikor az előljáród megengedi. Munkaidő van!!! Nálunk pl.: 0730-1600-ig.

Ha legénységi állományú leszel és lakóhelyedről nemtudod megoldani a napi munkábajárást a honvédség biztosítja a térítésmentes laktanyi elhelyezést. Délután külön engedéllyel a barátnőd bemehet, de ha jól tudom bent nem maradhat (aludni) és persze nem minden nap.

Ha tiszthelyettes vagy akkor nem jár a laktanyai elhelyezés, nőtlenszállón helyeznek el minimális bérleti díj (2250ft6hó) fejében. Barátnőt vihetsz fel bármikor 2200-ig és aludhat is bent, ha előtte engedélyezik a vendégéjszakát (általában megengedik) bár ez helyi szokásoktól (parancsnok) függhet.

Ha éllettársit kötsz a hölggyel akkor jogosult vagy albérleti díj hozzájáruláshoz (tudtok együtt élni). Olyat is láttam már (egyes helyőrségekben) hogy a tiszt/tiszthelyettes nőtlenszállón lakot a barátnőjével/élettársával/feleségével+gyerekeivel. Persze a havidíj így sokkal több.

Szóval azért ez nem egy zárda és nem kell lemondani a csajokról :))

2010. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, nagyon hasznos volt és tényleg örülök hogy nem zárda ;)
2010. jan. 21. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Bakker a 2250Ft6hó valójában 2250Ft/hó. Hülye shift gomb :))
2010. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
összeegyeztethető, ha a lány a közelben lakik. nálunk ez is nagy probléma volt, hogy ő tőlem 400 km-re kapott munkát hmv-n. :SSS így azért elég necces megoldani.
2010. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!