Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A szerbeknek mi a véleményük...

A szerbeknek mi a véleményük az 1453-as Nándorfehérvári csatáról?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mit vársz tőlük? Volt egy csata, elzavarták a törököt, ennyi.
2014. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem is tudják, hogy akkor is volt egy csata Nándorfehérvárnál. :D Sőt szerintem mások se tudják. Tényleg... volt? :)
2014. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Éppen ugy nagy győzelemnek tanítják mint mi. Nandorfehervaron nem a magyarok élen nyert Hunyadi János hanem az egyesített szerb, magyar es mas balkáni népek élén.
2014. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Az 1456-ban volt, te hülye!
2014. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván nem emlegetik a külföldieknek, hogy akkor NFV Magyarország volt, és a magyarok győztek a török felett, ők meg ekkor szerbiában múlatták az időt a kecskékkel.

Lopott földön, lopott történelemmel győz a kisebbségi érzet...

2014. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, bocsánat, elírtam, 1456-ban volt. Mellesleg ezért még nem kell hülyézni. Hát, , szerintem a 3-as, és az 5-ös válaszolónak igaza van. Na mind1 köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 14. 19:59
 7/17 BlackSword ***** válasza:
49%

Íme a nagymagyarhungarista gyűlölködő... Jellemzője a tudatlanság... De utállkozni azt tud...


Szerinted a végvárak katonáit mégis honnan toborozták... És hunyadi seregét??? Vegyesen szerbek és magyarok is voltak...

2014. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
7: Amíg nem magyarokat gyűlöl, addig le kell szarni. Vagy talán te szerb vagy, hogy ennyire sértőnek tartod? Miért esel ilyen hülyeség miatt egyből egy másik magyar torkának?
2014. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A szerbek ezt nem tartják számon, nem tudnak róla.

De úgy hallottam, nemrég megjelent erről egy könyv, ami sikeres lett Szerbiában. Ők is kezdik megismerni a fővárosuk történelmének ezt a részét.

2014. okt. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BlackSword ***** válasza:
48%

Nem, nem vagyok szerb... Csak utálom, ha kiforgatják a történelmet...

Ráadásul ezt elég nehéz lenne abban a korszakra visszavezetni, hiszen akkoriban a nacionalizmus meg sem született, és a nemzeti öntudatot (amennyiben lehet így nevezni) is inkább az uralkodó személye határozta meg, mintsem a nemzeti hovatartozás...


Egyébként meg a gyűlölködésnek szólt ez a kirohanás, mert pont ezért tart itt az ország, ahol tart... Teljesen felesleges bárki mást hibáztatni magunkon kívül...

2014. okt. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!