Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyek azok a hadseregek,...

Melyek azok a hadseregek, amelyekbe külföldi állampolgár is beléphet? A Francia Idegenlégión kívül, természetesen.

Figyelt kérdés
Kérdésem pusztán informatív okokból teszem fel, ugyanis nem egyszer hallottam, hogy az USA tengerészgyalogságába, a Brit Királyi Haderőbe és a Bundeswehrbe is jelentkezhet külföldi állampolgár (természetesen nem tiszti iskolába). Ugyanezt hallottam az Oroszországi Föderáció Fegyveres Erőiről is. Ez mennyire igaz? Továbbá, milyen országokban vannak még ilyenek? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2014. dec. 10. 01:17
 1/9 Vidurfi válasza:
Spanyol idegenlégió? Illetve manapság már vannak vállalatok által finanszírozott "privát" hadseregek is. (Pl.: Blackwater USA-ban, ma már Academi, biztos, más országokban is van, de googlezz rá.) Ezek elég rossz hírűek, mivel állítólag a nemzetközi egyezményeket nem nagyon veszik figyelembe.
2014. dec. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"a Bundeswehrbe is jelentkezhet külföldi állampolgár "


Nem.

2014. dec. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz bárhová, csa el fognak utasítani. Egyébként az összes felsorolt haderőnemnek van olyan részlege, ami külön a külföldi katonáknak van fenntartva.
2014. dec. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Francia Idegenlégió!
2014. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az USA tengerészgyalogság illetve a hadseregbe valóban jelentkezhetsz, azonban előtte szerezned kell menekült sátuszt, vagy zöldkártyát.
2014. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oroszország most tervez idegenlégiót csinálni
2014. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Ömmm... kérdésemet úgy tettem fel, hogy a Francia Idegenlégión kívül, természetesen... ezért nem igazán értem, hogy miért lett ide írva a Francia Idegenlégió. Mindegy is.


Nem kívánok jelentkezni egyikbe se, pusztán információkat kívánok szerezni, ugyanis érdekelnek a hadászati témák. Tehát, akkor valóban a USMC-hez és a USArmy-hez zöldkártya kell? Továbbá... az Oroszországi Föderáció valóban tervez légiót felállítani, vagy az csak egy párt ötlete (ugyanis valami ilyesmit olvastam).

2014. dec. 12. 01:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg komoly az orosz idegenlégió felállítása
2014. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Legion Etrangere ***** válasza:

Spanyolok már csak latin amerikai, spanyol anyanyelvű külföldieket vesznek fel egy ideje.

Brittek vesznek fel,de csak nepáli Ghurkákat, vagy Ireket (nem északireket, ők alanyi jogon brit alattvalók, hanem Irországból), a "nemzetközösség" állampolgárait (Kanada, Ausztrália etc) ha előtte öt évig éltek Nagy Brittániában, illetve a brit protektorátusokon élőket is.

[link]

2015. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!