Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mért nem nyilvánítja ki az...

Mért nem nyilvánítja ki az ország az örök semlegességét?

Figyelt kérdés

ne gyertek nekem azzal hogy 5 perc alatt megszállná valaki az országot.mégis minek.1990től évekig voltunk védtelenek a nato elött és semmi nem történt.

finnek is semlegesek és az orosz medve árnyékában se volt veszélyben a függetlenségük azóta. arról nem is beszélve hogy egy esetleges háborúban jó eséllyel kelet európa lenne a fő hadszíntér.tehát így elpusztulunk úgy meg simán túlélnénk.


2015. márc. 24. 16:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

A függetlenség olyan, mint az elsőbbség. Annak van, akinek megadják.


Magyarabbul: Szart se érsz vele, hiába mondod egyik vagy másik félnek, ha jönnek. Márpedig előbb-utóbb jönni fognak, akkor meg nem ártana néhány szövetséges.

2015. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
és mégis ki jön? a finneket osztrákokat meg svájcot ki támadta meg?még a németek is kihagyták svájcot a világháborúban, és ők 500 éve semlegesek.akkor ki nem tartja tiszteletben a semlegességet?
2015. márc. 24. 17:07
 3/33 A kérdező kommentje:
arról nem is bezsélve még ha jönnének is:jobb ha egyben megszállják az országot mintha szétrombolnák az egészet valami háborúban.lehet te örülnél neki ha egy romhalmaz lenne a házad a független magyarországon de nekem jobban tetszene az ép házam egy megszállt területen.
2015. márc. 24. 17:09
 4/33 anonim ***** válasza:
67%
Mert egy hulladék vezetésünk van.
2015. márc. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 BlackSword ***** válasza:
15%
gyáva*
2015. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

gyáva?te meg szánalmas.én nem adom az életem idegen érdekekért nem vagyok elborult mint te.ez nem a call of duty nincs respawn gomb.majd ha a vezetőség megy elöl a fronton akkor esetleg vállalok hátországi szolgálatot jó?azért harcolok ami nekem fontos.de azért meg szerencsére nem kell fegyverrel.

ha ilyen kis harcias vagy menjél szépen az iszlám állam ellen te is.

2015. márc. 24. 17:23
 7/33 hollófernyiges ***** válasza:
82%
A balti országok is semlegesek voltak a háború előtt, az oroszok meg nagy ívben tettek rá. Svájc megszállására is készen volt a terv (Tannenbaum-terv), csak végül fölösleges volt, mert Svájc teljes exportja a németeknek ment.
2015. márc. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
lelketlen ember lehetsz.mit érne a bátorságod ha minden szeretted meghal egy szőnyegbombázásban például és elpusztul minden földi értéked és magányos hajléktalan élhetnél egy romhalmaz közepén?hát bocs hogy nem mindenki akarja egy háborús pokollá változtatni az életterét.
2015. márc. 24. 17:27
 9/33 A kérdező kommentje:
17:25 na erről nem tudtam.de a baltiaknak volt örökös semlegességi szerződésük? mert az ha felteszik a kezüket az nem egyenértékű az írásos szerződéssel.
2015. márc. 24. 17:28
 10/33 A kérdező kommentje:
szerintem mivel helsinkiben sem lobog szovjet zászló így nincs mitől félni. de ha mégis akkor mért nem vesz az ország atomfegyvert?atomhatalommal nem szoktak szórakozni. aztán megis lenne oldva a zavartalan béke semlegességgel körítve.
2015. márc. 24. 17:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!