Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek miért ragaszkodtak...

A németek miért ragaszkodtak sokáig a második világháborúban az elavult repülőkhöz is?

Figyelt kérdés

Ju 87-es Stuka már 1940-ben komoly hiányosságokkal küzdött, könnyű célpontnak minősült ill. időben jelentek meg leváltására fejlettebb dugattyús motoros típusok, pl. a Hs 129 Panzerknacker, vagy a sugárhajtóműves, szintén Junkers által tervezett német A-10-es (!), mégis kitartottak a gyártása és használata mögött, egészen a 45 tavaszi fegyverletételig.


A Junkers A-10-ese Daimler-Benz DB 007-es turbojet hajtóművekkel rendelkezett, nézegetve a "papíron" (wikin) szereplő adatokat és hasonlítgatva mind a BMW 003 és Junkers Jumo 004 hajtóművekkel, a DB007-el még a Me 262-esnél is jobban repült volna, mégsem gyártották tömegesen a típust. Ha tömeggyártásba kerül, kényére-kedvére pusztíthatta volna a szovjet és amerikai harckocsikat, a szövetséges vadászok fenyegetése nélkül. Már a Me 262-es nagy gondot okozott fejletlenebb hajtóműveivel a Mustangoknak, Spitfire-eknek és különböző szovjet vadászoknak, még a La-9-esnek is, lehagyta őket, egy ilyen, még kiforrottabb gép még nagyobb gondot okozott volna nekik.


[link]


A gép nem a fantázia szüleménye, Dieter Herwig - Heinz Rode - féle Luftwaffe Secret Projects - Ground Attack & Special Purpose Aircraft könyvben is írnak az A-10 Warthog-ra hajazó Junkers gépről rendes hivatkozásokkal, továbbá azt is leírták, hogy az A-10-es Warthog ennek a tervezetnek a finomítása volt.


2015. márc. 30. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom óccsó vót, a német gazdaság pedig nem vehette fel a versenyt a szövetséges országok össztermelésével, pláne akkor nem, amikor az angolok és az amik szanaszét bombázták a német ipart 1941 után.
2015. márc. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ipart bénító bombázások 1944-ben kezdődtek el, de azok ellenére folyt a termelés, 2000 Me 262-est tudtak legyártani 1945 májusáig, ezenkívül még ontották a gyárak magukból a rendes Tigris (I és II-es típusok) harckocsikat és az azon alapuló páncélvadászokat, amik ormótlan jószágok voltak.
2015. márc. 31. 00:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, akkor azokra ment el a kapacitás.
2015. márc. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azok mellett még pazarolták értelmetlen típusokra az időt és nyersanyagot, mint a kérdésben említett Ju 87-esre vagy a Bf 109-esre. Az Fw 190-es gyártása indokolt volt, mert az fejleszthetőbb, jobban repülő gép volt, mint a Bf 109-es, továbbá kellett valami gép, ami védte a felszálló sugárhajtóműveseket és védésre jobb volt, mint a Bf 109-es.


Szal miért pazarolták teljesen elavult repülőkre az időt és a nyersanyagot ?

2015. márc. 31. 00:10
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Jó, akkor pattanj időgépre és kérdezd meg a Führert, hogy miért kellett ezt így csinálni.

Azért személyesen őt, mert sok esetben még a legközelebbi bizalmasai sem tudták, hogy mit miért kell csinálni, de lehet, hogy jó néhány esetben még ő maga sem tudta, csak kitalált valamit, hogy nehogy már az istenszerű fővezér döntésképtelennek tűnjön.

2015. márc. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BlackSword ***** válasza:
100%
Lehet elavult volt a stuka, de megbízható... És lehet fejlett volt az Me 262-es de megbízhatatlan... A háborúban pedig megbízható és strapabíró eszközök kellenek... Igaz a stuka igényli a légi fedezetet, de zuhanóbombázónak igazán pontos volt, nem csak hajók ellen, de akár jóval kisebb célpontok ellen is megbízhatóan és pontosan hajtott végre csapást... Hidd el ami bevált és működik azt nem szivesen cserélik le új, kipróbálatlan dolgokra... Mert macerás... Nagyon macerás... Meg végső soron nem ezen ment el a németeknek a háború...
2015. márc. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A naci Nemetorszagban kar a logikat keresni...nem csak ezen a teren...
2015. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez azért elég bonyolult. Először is, attól, hogy elavult, még nem használhatatlan volt.


Egy haditechnikai eszköz cseréje főleg egy 70-75 évvel ezelőtti világban, főleg egy olyan országban, mint Németország, azért nagyon nehézkes.


Ugye már eleve le volt gyártva a JU-87. AZt ugye nem dobjuk ki, hanem szolgálatban kell tartani. Viszont ha szolgálatban tartom, akkor azzal is kell foglalkozni, kell neki is új alkatrész, ellátmány, stb. Azt is le kell gyártani, tehát a gyártást sem lehet teljesen átállítani az új gépre.


Akkor ugye az új gép gyártásának megszervezése, elindítása is idő.


A kellenek új pilóták, mert a régi gép ugye szolgálatban marad. Az meg attól függ, hogy éppen mennyi az új pilótajelölt. Akkor esetleg a gépek kiszolgálásán is változtatni kell, a szövetséges bombakár, forráshiány stb, stb. Rengeteg aspektusa van egy ilyen dolognak. Ja és hát közben megy a háború.


Én úgy képzelem el, hogy egy új típusra való átállásnál valahogy meg lehet ítélni, hogy milyen előnnyel és hátránnyal jár egy ilyen dolog, és habár egy jobb gép, de mégis inkább az ügy (háború) kárára van az új gép bevezetése.


Békében egész más a helyzet, mert ott van idő rá bár ott meg motíváció nincs.



Tudok jobbat. A 2. világháborúban miért volt az ismétlőpuska a gyalogságok alapfegyverzete? Tök elavult volt, és már léteztek még a XIX. századból is félautomata és automata kézifegyverek.


Igaz pontos volt, igaz megbízható volt, kevés lőszer kellett hozzá, de a húsz évvel korábbi I. világháború teljesen elavulttá tette. Egyszerűen a háború túlhaladta. A huszadik század elejére úgy felgyorsult a gyalogsági harc, hogy az ismétlő puska tűzgyorsasága siralmasan kevés volt hozzá.


Mégis, ez volt a bakák alapfegyvere.


Ennek mi az oka?

2015. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az amerikaiak mért tartották rendszerbe a shermanokat?

az is elavult volt

egyszerű műszakilag megbízható volt, ritkán robbant le, a kezelése egyszerű volt mint a csavarhúzóé, nem kellett a évekig képezni rá a legénységet hanem 2-3 nap alatt "profinak" mondhatta magát a legénysége

pedig vékony volt a páncélja és rettentő gyúlékony, gyenge volt a fegyverzete

ezeket tudta gyorsan gyártani mert bejáratott üzemei voltak rá illetve már kész volt több 100-1000 darab azt bizony el kell használni

2015. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A háború intenzitása miatt a vezérkar nem engedte, hogy átálljanak a gyárak más típusokra, mert az értékes időbe került volna és termelés kiesést okoz:

Pl. az oroszok újra akarták tervezni a T-34-et, de végül csak a tornyát cserélték le, így lett a T34/85, mert ezt azonnal be tudták vezetni a gyártósoron és tartani tudták a tervezett darabszámot.

Nézd meg az amerikaiakat: végig teljesen hagyományos technika, szinte minden gépükbe browning géppuska... gyakorlatilag semmit se fejlesztettek rajta, viszont a folyamatos gyártás miatt milliós darabszámban.

2015. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!