Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Csak én tartom különösen...

Csak én tartom különösen felháborítónak, hogy egyre többen és többségében nők osztják meg az alábbi, sorkatonaság visszaállításának szükségességét hirdető cikket?

Figyelt kérdés

[link]


Eleve a sorkatonaság ellen vagyok, mert úgy gondolom, hogy a hazánkban 2004-ig működő sorkatonság intézménye számos fiatalt hozott méltatlan helyzetbe, alázott meg porig és nyomorított meg lelkileg. Mindezt azzal az indokkal, hogy "majd ott rendet tanulnak". A tisztességes, rendes életre való nevelésnek nem lehet a sorkatonaság az eszköze!


De ami különösen felháborít, hogy döntő többségben nők osztják meg a fenti hivatkozást. Ez tipikusan a "más intim testrészével történő csalánverés" esete. Ebből is látszik, hogy a nők többsége mennyire önző, hiszen egy olyan szenvedéssel és nehézségekkel teli kötelezettség visszaállítását szorgalmazzák, ami rájuk nem vonatkozik és egyébként semmi haszna nem lenne.


Nekem már nem kellett sorkatonának lennem, mivel 2004-ben még középiskolás voltam, de nagy valószínűséggel fel is mentettek volna alóla egy bizonyos ok miatt. De a fenti cikk mélységesen felháborít, és kívánom, hogy hazánkban soha, senkinek ne küldjenek a fenti linkben találhatóhoz hasonló behívót!


28/F



2015. ápr. 28. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy évvel vagyok nálad fiatalabb és ezt már én is észrevettem. Könnyű más farkával verni a csalánt. Mondjuk nálam alkalmatlanabb sorkatona nem lenne, szóval nem hinném, hogy be kéne vonulnom.
2015. ápr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szrintem sincs sok értelme.

Rendet a szülőnek kell tanítani! Értelme pedig nincs, mivel pár golyófogó nem oszt-nem szoroz a mai modern háborúkban.


Amúgy még a volt sorkatonák is nagyon szorgalmazzák, akik azt hiszik, hogy ezzel ők most többek, de nincs többről szó, mint egyfajta "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállásról.

2015. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nőként nagyon remélem, hogy nem fogják visszaállítani a sorkatonaságot. Nevelnie a szülőnek kell, attól pedig még senki nem lett nagybetűs Férfi, hogy néhányszor felnyalatták vele a laktanyafolyosót és addig üvöltöztek vele, míg azt is elfelejtette, miért született meg.
2015. ápr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

"A tisztességes, rendes életre való nevelésnek nem lehet a sorkatonaság az eszköze! "


"Ebből is látszik, hogy a nők többsége mennyire önző"


"Nekem már nem kellett sorkatonának lennem"


"nagy valószínűséggel fel is mentettek volna alóla egy bizonyos ok miatt"


Köszönöm szépen, nincs több kérdésem, kedves életképtelen, nyámnyila, idiótä, liberális bärom.

2015. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de csak ha ők meg zárdába mennek...
2015. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kovpet ***** válasza:
100%

"többségében nők osztják meg"


Nők? Biztos, hogy nem kislányok? Fiatalon még szereti az ember ezeket a nagy megmondásokat és nem akar meggyőződni az állítás igazságtartalmáról.

Felnőttként az ember tudja, hogy a sorkatonaság mennyit ér ilyen szempontból és nem nagyon fiatal felnőttként azt is tudja, hogy a gyakorlatban milyen volt Magyarországon a rendszer.

2015. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szívesen bevonulok, egy feltételem van: fizessék meg rendesen. Ki fogja kompenzálni a bevételkiesést, ha egy évre elhúzok bohóckodni?!
2015. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

sorkatonaság?


csak a számok kedvéért: 20000huf egy rabot fenntartani,(kaja-fűtés-víz-őrzés stb)

a sorkatonának az őrzésen kívül ugyan úgy kell minden plusz:fegyver, lőszer, felszerelés,


amíg januárba elfogy az ÉVES!!! költségvetés a sürgősségi műtétekre ne a sorkatonaság legyen ami megeszi a pénzt


még a sokkal kisebb létszámú hivatásos állománynak SEM tudjuk biztosítani a feltételeket

pl: a magyar hivatásos katona annyit lőhet évente éleslövészeten mint nyugati társai HETENTE!!!


ez pont olyan értelmes dolog mit stadiont építeni a fűrer háza elé

2015. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval értek egyet.


Habár én magam katona vagyok, teljesen feleslegesnek tartom hogy olyanok vonuljanak be, akik nem akarják ezt a hivatást.


Bőven elég lenne egy 40-es állományú haderő (lenne annyi ha értelmes fizetést kapna a katona) ha nem 80-as évekbeli felszereléssel rohangálnánk, és nem magunknak kellene megvenni azokat a felszereléseket amiket még Szlovákia is adja a katonáinak!


Ide nem sorkatonaság kell, hanem 100%-os teljes modernizáció a hivatásos haderőnek.

2015. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%
Hát pedig ezeknek a mai fiatalokra ráférne az hogy a fogkeféjével súroltassák fel vele a padlót! Velem megtették, és higgyétek el, javamra vált! EMBERT faragtak belőlem ami nagyon kevés van már ebben a világban. higgyétek el, nem rohangálna ennyi huligán homokos, és egyéb betegség az utcákon! szerintem hozzák vissza a sorkatonaságot! Szavazzatok a jobbikra ha egyetértetek! Legyen szebb jövőnk!
2015. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!