Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy vannak a rendfokozatokról?

Hogy vannak a rendfokozatokról?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan jönnek egymás után, melyik van mi felett stb. Például azt nem értem, hogy egy sima zászlós magasabb rendfokozattal rendelkezik mint egy főtörzsőrmester. Az is érdekelne, hogy számban, hogyan oszlanak meg a egy adott hadseregen belül a rendfokozatok, akár a honvédséget nézve, akár bármelyik másikat ha valaki tud erről.

És még az is érdekelne, hogy az adott csapattestek irányítása rajtól felfele, hogy van, a rendfokozat alapján történik, és ha igen ki mit irányít. Továbbá mi a fölfele lépegetés rendje, és milyen időközönként történik ez.



2015. aug. 16. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Minél magasabb egy rendfokozat annál kevesebb van belőle.


Országonként változnak a rendfokozatok (egyes esetekben a sorrend is).

Magyarországon a sorrend (alulról felfelé)


-őrvezető, tizedes, szakaszvezető (tisztesek)

-őrmester, törzsőrmester, főtörzsőrmester (tiszthelyettesek)

-zászlós, törzszászlós, főtörzszászlós (zászlósok)

-hadnagy, főhadnagy, százados (tisztek)

-őrnagy, alezredes, ezredes (főtisztek)

-dandártábornok, vezérőrnagy, altábornagy, (tábornokok)

Itt van még vezérezredes is, de ezt már nem osztogatják, így csak néhány nyugállományú viseli ezt a rendfokozatot)

2015. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Keztdetnek olvasd el ezt, ha valamire kiváncsi vagy akkor kérdezz:

[link]

2015. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Az elsőnek: vezérezredes még igen is van a honvédségben : Benkő Tibor Vezérezredes, az egész hadseregben csak ő viseli ezt a rendfokozatot ( az egyetlen rendfokozat amin 4 db csillag van )
2015. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utolsónak: (én mint az első)

Igazad van.

2015. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A sorrendjükkel tisztában vagyok, a wiki oldalt elolvastam már régebben, inkább azok a kérdések érdekelnek amelyek a szövegben vannak, de azért köszönöm a válaszokat. A kiírást meg elrontottam, sajnálom.
2015. aug. 18. 12:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!