Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Önkéntes tartalékos katonaságr...

PotatoKing kérdése:

Önkéntes tartalékos katonaságra mennyek e?

Figyelt kérdés

Az iskolánkba jöttek a honvédségtől előadással, igy tudtam meg, hogy 12.-es fejjel, nyáron elmehetnék erre az úgynevezett önkéntes tartalékos katonaságra.

A következő dolgokkal érveltek, hogy miért jó:


- 30 napos mindössze

- élettapasztalat

- elméletileg 100.000 ft körül kapok, ha végig csinálom

- plusz kredit az egyetemen

- egyetemi szezonba nem hivnak

Na most túlságosan nem vonz a katonaság, de fizikumom bőven megvan rá, és dolgoztam már sok helyen, igy a fegyelem meg a "parancskövetés" se probléma. Maga az őrmester is mondta, hogy sokan csak ezért mennek, hogy pénz meg kredit.

Ez idáig szép és jó, csak ha háború lenne, akkor azonnal bevágnának engem a frontra, mindenféle elit ellen? Körülbelül golyófogó lennék, habár ha háború lenne, akkor igyis úgyis bekellene mindenkinek mennie egyszer. Illetve még az is foglalkoztat, hogy akármikor megszüntethetem a szerződésem, és akkor elvileg nem hivnak be többet, ha meg nem szüntetem, akkor ha hivnak és tényleg tovább tanulás vagyok éppen, akkor halaszthatom


Na kicsit hosszadalmas a gondolatmenetem, a lényeg, hogy pusztán pénzért, és kreditért van értelme elmennem?



2015. dec. 30. 21:33
 1/6 szántóvető ***** válasza:
94%
mennyé.
2015. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

"plusz kredit az egyetemen "

Kamu. Semmit nem kapsz érte.

"egyetemi szezonban nem hívnak" De hívnak... pont ez a lényege, ha olyan van akkor bizony hívnak...


Lehet ezt mondta az őrmester, de kamu. Én is igy kezdtem és semmi előnyöm nem lett.

2015. dec. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Inkább nyelvtanra kellett volna bejárni... Annak idején....
2015. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj, veszteni valód nincs, hisz bármikor felmondhatod a szerződést.

Magyarország létét fenyegető háborúval pedig ne számolj. Különben is ezt a rendszert nem azért hozták létre, hogy a háborúban helytálljanak, hisz javarészt nyugalmazott katonák adják az alapot. Katasztrófa helyzetekre, és hadisírok gondozására lett létrehozva. Ha viszont tényleg beüt a kaki jobban jársz ha van egy 25 napos kiképzés a hátad mögött.

2015. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Miután rendezted a nyelvtani problémáidat akár mehetsz is. Háborúban mindenkit visznek, nem csak a tartalékosokat.
2015. dec. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán még pusztán a pénzért is megéri. Gondolom valami testnevelés kreditet adnak, az is jobb, mintha úszni kéne járni.
2016. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!