Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha bevezetnék a sorkatonaságot...

Ha bevezetnék a sorkatonaságot, akkor nyugati országokban kaphatnék menedékjogot?

Figyelt kérdés
Nos először is: nekem semmi bajom nincs a kiképzésekkel, fekvőtámaszozással stb. Azonban asperger-szindrómás vagyok, és gyermekkori traumák hatására szociális fóbiákkal és szorongással küzdök, illetve erősen antiszociális is vagyok. Ez körülbelül annyit jelent, hogy beilleszkedési nehézségeim vannak, idegenek közelében remegni és szédülni kezdek, beszélni nem tudok, képtelen vagyok idegenekkel együtt enni, aludni, és még sok más hasonló dolog ami már sok-sok éve megnehezíti az életemet. A laktanyában gyakorlatilag teljesen megszűnik a magánszféra, az olyanokat mint én ráadásul még különösen megalázzák, szívatják. Az elmúlt években (főleg mióta bekerültem az egyetemre és volt egy nagy környezetváltás) pszichológusok segítségével, illetve hatalmas erőfeszítések árán jelentősen enyhültek a tüneteim, de egy sorkatonaság valószínűleg olyan sebet okozna, amiből nem épülnék fel életem végéig. Biztos hallottatok már olyan történeteket, hogy katonák öngyilkosok lettek, nos én elsők között lennék. Az unintelligens, fegyvermániás emberek biztos majd azt fogják írni, hogy a katonaság megnevel majd, de ez nem ilyen egyszerű, ezt csak az értheti meg, aki hasonló problémáktól szenved. Még egyszer leírom, én nem félek sem a gyakorlatoktól, sem a futástól, nekem a szorongásaim és fóbiáim nehezítik meg az életem.

2016. jan. 17. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Attól, hogy retardált vagy még igazán megnézhetnéd mit jelent az önkéntes szó. De ha nem sikerült akkor tessék: NEM KÖTELEZŐ
2016. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kötelező, ezért is van úgy a kérdésben: HA BEVEZETNÉK. Nem értem, hogy egy teljesen feltételes módban feltett kérdésre miért kell ilyen hangnemben válaszolni. Régóta gondolkozom ezen, és most, hogy itt a sok sorkatonás kérdés, gondoltam most felteszem.
2016. jan. 17. 12:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Te sem írtál értelmesebbet, első...


Ha bevezetnék a sorkatonaságot (nem fogják, úgyhogy ez csak elméleti kérdés), nem kaphatnál nyugati országokban menedékjogot, de az EU polgáraként szabadon mozoghatsz, kiköltözhetsz, állást találhatsz, és valószínűtlen, hogy a magyar állam valaha is visszaráncigálhatna ide - az EU biztos nem fogja visszaküldeni a magyar emigránsokat sorkatonának.

2016. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell menedékjog, EU-n belül odamész ahova akarsz. Épp ezért nem fogják bevezeteni, mert csak elüldöznék vele az embereket. Nem kell ahhoz aspergeresnek lenni, hogy az ember ne akarjon hónapokig vadidegen idiótákkal bohóckodni.
2016. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #3
2016. jan. 17. 12:20
 6/13 A kérdező kommentje:
és #4, ment mindkettőtöknek a zöld
2016. jan. 17. 12:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Még az az elmerottyant kövér is pedzette, hogy csak akkor lehet ha az egész unió bevezeti, különben újabb ok a fiataloknak lelépni. Az unió meg nem fogja bevezetni.
2016. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az asperger-szindrómásokat elkülönítik és hackertámadásokra képzik ki. Ugyanúgy laktanyákban élnek de nem érintkeznek senkivel . A parancsokat email -ben kapják. Úgy hogy nincs menekvés besoroznak!
2016. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok okot irtál, hogy miért nem vagy alkalmas. Csak azt az oldalát nem nézted, hogy amikor volt sorkatonaság akkor az ilyen tragédiákkal küzdök jellemzöen szépen lehuzták a szolgálati idöt és csak leszerelésük után jöttek elö ujra a problémáik. (Nagyon kevesen lettek öngyilkosok. Kevesebben mint katonaság nélkül manapság!!!!)
2016. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg alkalmatlan lennél, különösen, ha beszélni sem tudsz, de ezt a vizsgáló pszichiáterrel kellene lerendezni.
2016. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!