Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha katona vagyok a Magyar...

Ha katona vagyok a Magyar Honvédségnél, kötelező kimennem külföldi misszióra?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Igen!Ha az a parancs menni kell.
2016. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem önként szoktak jelentkezni?

Én úgy hallottam, hogy még kikerülni is nehéz.

2016. márc. 28. 19:09
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Többségében valóban önként jelentkeznek a katonák misszióra,mert ott lehet jó pénzt keresni.De ha valami oknál fogva menni kell,akkor nem lehet vissza utasítani.
2016. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
A honvédségnél - és a rendőrségnél is - a külföldi missziókban való részvétel kizárólag önkéntes alapon megy.
2016. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Á, a parancsteljesítés önkéntes! Ha éppen ráér a katona, és kedve is van hozzá, hát teljesíti. Ha nem, az elöljáró keres mást, vagy maga végrehajtja.
2016. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Attól is függ, milyen alakulatnál vagy. Pl. emlékeim szerint Tatáról ha küldenek menni kell. Első lépcsős alakulatoknak nevezik az ilyet.
2016. márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

"A honvédségnél - és a rendőrségnél is - a külföldi missziókban való részvétel kizárólag önkéntes alapon megy."


Bocsánat, félreérthetően fogalmaztam!


Úgy értettem, hogy a gyakorlatban még egyetlen katonát sem vezényeltek külföldre az akarata ellenére. Sőt: minden misszióra sokszoros túljelentkezés van, mert havi 700 000 - 1 000 000 közötti összegeket lehet keresni kinn.

Természetesen a katona akarata ellenére is vezényelhető külföldre, max. 6 hónapra, és két külföldi misszió között minimum két évnek kell eltelnie.


Rendőrök pedig csak önkéntes alapon vehetnek részt ilyen missziókban, ők akaratuk ellenére nem vezény3lhetők ki.

2016. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Attól függ milyen alakulatnál vagy. Vannak a különleges műveleti alakulatok nyilván első körben ők mennek a maradékot meg feltöltök a jelentkezőkkel. Tehát az ilyen átlag laktanyában gyúrmázgatós "katonák" nem kötelezhetők ha csak úgy nem alakul a helyzet, de erre nem sok az esély.
2016. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Hú, olyan válaszokat olvasok hogy hajam kihullik.

Az elöljáró felajánlhatja a lehetőséget, ha meg van elégedve a beosztottjával. (Nem minden alakulatnál!)

De többnyire önkéntes alapon mert sok alakulatnál nincs is lehetőség missziós felkészülésre és ezért át kell mennie más alakulathoz. Sok jelentkező amúgy nem jut ki, mert nagyon szigorú felkészülés szükséges. Mind fizikai, mind lelki vonzatú dolog ez.

2016. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen kötelező. Ugyanis ma Magyarországon nincs sorkatonaság, csak hivatásos. Ezért főnökeid vannak. Aki katona, neki ez a munkája, és ha munkáról beszélünk, akkor a főnököd mondja meg, hogy mit kell tenned! Ha ezt nem szeretnéd, akkor ajánlom neked, hogy menj el dolgozni olyan helyre ahol nem rakhatnak ki téged dolgozni külföldre!
2016. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!