Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért akar itt "mindenki"...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért akar itt "mindenki" francia Idegenlégiós vagy ami Tengerészgyalogos lenni?

Figyelt kérdés
Ezt a témakört nézegetve állandóan visszatérő, top kérdés, hogy "Hogyan lehetnék Idegenlégiós / TGY". Miért ilyen katonák akarnak lenni, amikor itthon is vannak elitebb, jobban felszerelt egységek, mint a 2. KRE ? Vagy a többi egységet is lassan, de biztosan felfejlesztik NATO standardra.
2016. jún. 30. 21:46
 1/9 anonim válasza:
33%
Nem röfögni magyar,csak francia röfög !
2016. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Tetszenek a Rejtő sztorik.
2016. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amiért állandóan rövidlátó szemüveges emberek kérdezgetik hogy ők lehetnek-e pilóták és kövér/vékony/komoly betegségben szenvedő emberek kérdezgetik, hogy lehetnek-e katonák...


Amúgy szerintem nem ez a valóság, csak ez a kategória az amiben ezek ennyira túl vannak reprezentálva. Ez az internet világa, ahol miután valaki játszott pár játékkal, meg olvasott pár könyvet, egyből katona akar lenni (főleg 14-huszonpár éves férfiakra gondolok) és erre itt kérdez rá, mert itt van rá lehetősége.


Szerintem a valóságban többen mondanák hogy ők magyar katonák lennének mint USMC-sek vagy idegenlégiósok, de hát ez az oldal sajnos az ilyen emberek és kérdések gyűjtőhelye

2016. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vazul1972 ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért,mert nem tudják,hogy mit is jelent az.Inkább csak filmekből,könyvekből szereztek róluk infót.Az meg olyan izgi,romantikus meg minden.
2016. júl. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy nézőpont, hogy könnyebb bekerülni a Légióba, mint a 2.KRE-be vagy a "Bercsényibe". (Az USMC-be nem biztos, hogy külföldieket bevesznek.)

A követelmények - úgy képzelem - hasonlóak, de a jóval kisebb létszám miatt nálunk kevesebb emberre van szükség.


Ja, és a fizetések. Lehet, hogy egyszerűen pénzt akarnak keresni?

2016. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezeket a katonás kérdéseket, hogy "Lehetek-e francia idegenlégiós vagy amerikai tengerészgyalogos?", úgy képzeld el hogy kb ilyen kaliberű emberek teszik fel főleg:


[link]


[link]

2016. júl. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az idegenlégióról pl él egy olyan mítosz, hogy annál durvább a világon semmi de semmi nincs, ezért ha te azt kibírtad, után automatikusan már az atom se fog rajtad kb. plusz az ilyen gangster gyerekek szokták mondogatni, hogy a durvábbaknak lehet egy választás a börtön helyett, de szerintem azoknak egykutya, mert pszichésen alkalmazkodhat ugyan a légióhoz, vagy a börtönhöz is akár így önmagába, de az első 10 óra után jelentkező elvonási tünetek mindkét esetbe kicsinálják xD

a tengerészgyalogos meg úgy van feltüntetve mindenhol, mintha az egy ilyen úgymond űberkatona lenne, tehát aki mindig minden körülmények között felülmúlja a többi katonát, érted és akkor ez a kérdés hogy "katona legyek? az nekem nem elég! hát én tengerészgyalogos leszek b**meg az a király!" magyarul talán még én is többet tudok róla xD az tuti hogy a tengerészgyalogság nem ad az embernek golyóálló bőrt, mert kb ez az amit gondolnak az ilyenek... egyébként itthon azért nem vállalják az ilyenek, mert ugye hát a fizu, a nyugdíj...

2016. júl. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kihívás miatt,USMC-nek van a legkevesebb aktív tagja,100ezer valamennyi fő,és azért mert elég kemény egy alakulat,szerintem sokan csak kalandvágyból mennének légiósnak USMC-be meg csak amerikai állampolgár mehet
2016. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Legion Etrangere ***** válasza:
100%

8.

Hát ebben tévedsz, nem kell amerikai állampolgárnak lenni, hogy felvegyenek az USA Tengerészgyalogsághoz, elég ha megvan a zöld kártyád. [link]

2016. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!