Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Makarov pisztoly egy Walther...

A Makarov pisztoly egy Walther PPK koppintás?

Figyelt kérdés
Bár átalakítva van, de hasonló, nem?

2016. aug. 8. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Azon alapul, igen.
2016. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
szerkezetileg ugyan az csak a kalibere más
2016. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk az időrenddel ne foglalkozz, az csak megzavarna.
2016. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Ez a szar walther, ami ugye Magyarországon Pa 63 néven volt rendszeresítve, volt mindannyiunk oldalfegyvere. Én még a délszláv háború idején is ilyet használtam. Igaz hogy ha eltalált letépte a fejed mert a lövedék kib aszott lomha volt és tompa, de mi az amit el tudtál találni vele?

Nem az orosz technikát akarom gyalázni, de ez nem orsz volt. Szar német terv, semmirevaló volt, úgy hívták meggymag köpködő.

Tokarev vagy a Makarov az utolérhetetlen volt. De nem vagy te kicsit hülye, hogy még azt is felcseréled melyikről másolták melyiket? Volt neked már életedben orosz szolgálati fegyvered? Csak úgy kérdem...

2016. aug. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Eltér tőle szerkezetileg, egészen más az elsütőszerkezet, csak formára hasonló.

A Walther PP, PPK, egy műszer, a Makarov pedig egy igénytelen hadifegyver.

Olyan mint összehasonlítani egy BMW-t egy ladával, mind a kettő hátsókerékhajtásos, meg kocsi formája van, de mégis, micsoda különbség.

2016. aug. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ede1219 ***** válasza:
85%

"Ez a szar walther, ami ugye Magyarországon Pa 63"


Eredetileg nagyon jó fegyver volt, csak "egy picit"elbaszták, megnövelték 9 mm-re a kalibert, és acél helyett alumíniumot használtak.

2016. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Én is a lőszerben látom a problémát (9x18) illetve a könnyű tokban.

De összevetve még mindig kevesebb a (műszaki) probléma vele, mint néhány sorozat P9R.. pisztollyal.

2016. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

"Eltér tőle szerkezetileg, egészen más az elsütőszerkezet, csak formára hasonló. "

Ezt magyarázd már e nekem légszíves miben tér el ?

mert mind2 fegyvernek kakasos az elütőszerkezete, elütési lánca pedig mind2-nek elsütő billentyű-elsütőrúd- elsütő emelő- kakas- ütőszeg...... természetesen az alkatrészek nem csere szabatosak, és teljesen jogos az összehasonlításuk

Na egy P9R meg egy Browning -Hipower na az lenne az égés föld mert csak azon néznek kis hasonlóan belül égés és föld

2016. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt magyarázd már e nekem légszíves miben tér el ?"


Az elsütőszerkezetük egészen eltérő. A Walther kakasát spirálrugó mozgatja, a Makarov laprugós, walther belső, makarov külső szánakasztós, a szánakasztó a walthernél több funkciós, de ha szétszeded magad is megnézheted.

Egy dologban megegyeznek, tokhoz rögzített csövük van.


Ha már valamit érdemes a waltherhoz hasonlítani, akkor az a FÉG AP 9 pisztoly, na ott már vannak szerkezeti hasonlóságok rendesen.

2016. szept. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!