Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Iszlám Állam elleni harcban...

Az Iszlám Állam elleni harcban miért csak bombázzák őket? Miért nem dobnak rájuk egyszerűen egy vagy több atombombát az egészre és kész?

Figyelt kérdés

Állandóan hallani, hogy mennek oda a katonák, harcolnak, légitámadások, bombázások.... Azt is tudják, hogy az Iszlám Állam fővárosa Rakka, azt bombázzák, de még mindig az a főváros elvileg és még laknak ott ISIS katonák.


Én azt nem értem, hogy miért csak bombázzák őket? Miért nem dobnak atomot az egész mindenségre ott és kész?


Azt a Rakkát is ennyi idő alatt nem sikerül elpusztítani?


Oroszország is atomhatalom, mégis bombázásokkal szarakodnak.



2016. aug. 29. 17:36
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Szóval itt ez az újabb cikk, ezért nem értem ezt az egészet


[link]


Még mindig laknak Rakkában ISIS-esek. Meg ő is néhány bombázást emleget azt kész.


Hogy van ez? Miért nem dobnak rájuk atomot azt kész? Azonnal meglehetne oldani.

2016. aug. 29. 17:39
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk mert az atomnak rövid és hosszútávú negatív következményei lennének másokra nézve is, ráadásul könnyen elindíthatna egy láncreakciót, aztán mindenhol atomot vetnénnek be, mert az úgyis megoldja.
2016. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk mert nem akarnak pár százezer ártatlan civilt is megölni?


Szerencsére a heten kezdődik az iskola, talán kevesebb ilyen elmés kérdés lesz majd itt a jövőben.

2016. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Mert pl. a lakosságot nem tekintik ellenségnek.
2016. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De sima bombázással sem tudnak azóta sem elpusztítani egy várost, Rakkát?!


26 éves vagyok amúgy, szóval az iskolának egy ideje már vége. Csak tényleg nem értem, hogy mit szarakodnak


Civilek... Azokat így is ölnek egyfolytában, állandóan meghalnak civilek is a légicsapásaik miatt, szóval nem értem ezt az egészet ami ott megy.

2016. aug. 29. 17:52
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem baj, ha nem érted, csak ne legyél a piros gomb közelében sose. :)
2016. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De léci magyarázzátok el, mert tényleg nem értem ezt az egészet!
2016. aug. 29. 18:17
 8/24 meszike91 ***** válasza:
89%

" Miért nem dobnak atomot az egész mindenségre ott és kész? "


Hány éves vagy? Ha 10 elmúltál, akkor ritka nagy barom vagy.


Nem elpusztítani akarják azt a területet, hanem felszabadítani.

2016. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

Egy kisebb atombomba ekkora kárt okozna Budapesten:

[link]

Jól látható, hatalmas sugárzást okozna. Na mármost ha atomot dobnának le azokra az országokra, 2 dolog történne:

1: mivel az atombombának hatalmas a pusztító ereje, több százezer embert ölne meg. Az ISIS által megszállt városok úgy néznek ki, hogy pár ezer ISIS-es ( katonák, feleségek, ISIS képzőbe járó gyerekek ) a több százezres fegyvertelen lakossággal szemben. Ugyebár mondtad, hogy most is halnak meg civilek. Igen, pár százan. Ugyebár 26 évesen a több százezer és a több száz között különbséget tudsz tenni?

2: a sugárzás miatt több millió ember fertőződne meg. Az ISIS számát több tízezerre, egyes becslések százezer ember felé teszik. Ugyebár 26 évesen különbséget tudsz tenni százezer terrorista és több millió civil között?

A civilek miatt nem tudnak semmit sem csinálni. Még bombázni se tudják, amikor azt mondják, hogy bombázzák, az egy-egy régiót jelent, ahol tudják hogy ISIS központ van. Nem mint a középkorban, hogy nekiálltak ágyúzni a várost és mindent elpusztítottak.

2016. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Hmm, kapisgálom. Viszont Rakkát, hogyhogy, avagy miért nem pusztították még el teljesen?


Az az Iszlám Állam fővárosa és ugye még mindig vannak ott ISIS harcosok. Civilek viszont már gondolom nem.

2016. aug. 29. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!