Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Havi 350 ezerért, plusz egy...

Havi 350 ezerért, plusz egy egyszeri, leszerelés utáni 10 milliós lakásvásárlási támogatásért leszerződnél 3 évre katonának?

Figyelt kérdés

A szolgálati idő alatt bármikor kivezényelhetnének mondjuk Irakba vagy Afganisztánba és neked kötelességed lenne kimenni és elfogadni azt a pozíciót, ahová beosztanak, szóval nem olyan lenne a rendszer, mint a sorkatonaság ideje alatt, hogy egész nap kártyáztok meg söprögettek. A kiképzés természetesen brutális lenne, olyasmi, mint az Acéllövedék c. filmben, a szolgálati idő pedig a kiképzés befejeztekor kezdődne. Szerződésszegés esetén az addig leszolgált időd zsoldját nem kapnád meg, hanem mindennemű kompenzáció nélkül kiraknának a seregből. Minden egyes befejezett év végén kapnád meg a 12 hónapnyi zsoldod, a 3. év végén pedig mindezek mellé kapnál egy lakás vásárlásra fordítható 10 milliós összeget, amit X időn belül fel kell használnod, továbbá kedvezményesen vehetnél részt a magyar felsőoktatásban, illetve egyéb felnőttképzési tanfolyamokon.

A kérdést azért tettem fel, mert a minap beszélgettem egy ex-katona ismerősömmel, aki arról panaszkodott, hogy manapság senkiben sincs annyi hazaszeretet, hogy bevonuljon, mire én felvetettem a kérdésben szereplő javaslatot, erre ő kijelentette, hogy aki a mostani juttatásokért nem akar bevonulni, az ezekért se fog, mert ez nem pénz kérdése. Én amondó vagyok, hogy valaki, aki az életét a hazájának áldozza az had kapjon már meg ennyit, mert ez a "fair ára" annak, hogy bármelyik pillanatban kivezényelhetnek a pokolba, ahol jó eséllyel ólmot kapsz a koponyádba. Ti mit gondoltok erről? Ti hajlandóak lennétek ilyen feltételek mellett bevonulni? Ha nem, akkor kérlek indokoljátok meg miért! A válaszaitokat előre is köszönöm!


2016. dec. 27. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
le kéne jönnöd a cod2 ről.
2016. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Aki ma szerződéses katonának megy, azt nem vezényelhetik ki csak úgy, más országba.

Arra külön szerződést kötnek azokkal, akik erre önként jelentkeznek, és külön alkalmassági vizsgálat is van az ilyen speciális szolgálatra.


Szóval nem tudom, te most a mai szisztémára akartál rákérdezni, vagy egy fikciós "mi lenne ha..." kérdést akartál feltenni. Ez nem egészen egyértelmű a szavaidból.

2016. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mostani konstrukció nem rosszabb. Bár itthon aprópénzt kapnak (nettó 110 ezer körül), a 7 ezer szerződésből a bevállalósabb, a fittebb 2 ezer állandóan mehet misszióba, havi nettó 500-600 ezerért.
2016. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen manapság nincs ilyen opció, szóval ez csak egy "mi lenne, ha..." kérdés. A kérdés az ihlette, hogy egy volt katona szerint az embereket nem a pénz motiválja a seregbe való belépéskor, én azonban ezt nem így gondolom. Szerintem egy ilyen fizuért, illetve a szolgálat után kapott juttatásokért sokkal többen jelentkeznének. Azt tudom, hogy a külföldön szolgálók akár fél milliót is kaphatnak, viszont ők nem kapnak olyan juttatásokat, mint amiket én elképzeltem, igazából az ötszörös átlagfizetést helyettesítettem a kedvezményes egyetemmel és a lakástámogatással, mert szerintem ezek jobb motiválóerők, mintha csak simán nagyobb havi zsoldot kapna valaki.
2016. dec. 27. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Akit a pénz motivál el megy mosogatni nyugatra mert ott legalább tudja mi a helyzet nem pedig az van hogy egyik napról a másikra elküldik a világ tulsó felére. Na meg mosogatással nem is fosti 350 keresnének.
2016. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"aki arról panaszkodott, hogy manapság senkiben sincs annyi hazaszeretet, hogy bevonuljon"


Én nagyapám és apám is tisztként töltött el 25 évet az akkori Néphadsereg és aztán Honvédség kötelékében, elmondom neked hogy egyik sem a hazaszeretetért tette mind ezt. Sőt, elhiheted sok tisztet és tiszthelyettest ismertem meg akiket nem érdekelt sosem a hazaszeretet. Valakinek hivatás volt, van akinek karrierhez hogy aztán mondjuk rendőr lehessen. Hazaszeretetből nem lehet megélni, és mikor a hazád lehetetleníti (leromló Honvédség) el a munkád akkor meg főleg. Az meg hogy a "az életét a hazájáért áldozza" nem hiszem így vonul be bárki is hogy most az életét adná bármiért is, békeidőben vagyunk, itt előbb kell attól félni hogy elüt az autó minthogy háborúba vonulj.

2016. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Ha csak itthon kéne szolgálni és minden nap, minden másnap hazamehetnék, akkor talán.


Én nacionalista vagyok, de annyi hazaszeretet nem lenne bennem, hogy Irakba vagy Afganisztánba menjek, az én olvasatomban nekünk azokhoz az országokhoz semmi közünk. (tudom, NATO).


Oda akkor sem mennék szívesen, és ha egy mód lenne rá elkerülném, ha behívnának akkor is, megszöknék.


Egyebekben az ismerősödnek igaza van, a hazaszeretetért nem adnak kenyeret a boltban, az általad megjelölt összeget minimum meg kéne adni.


Ha itthon, magyar földön kellene védekezni, és nincs más módja, adott esetben az életem árán is, ingyen is megvédeném az országot, de a határainkon kívül nem. Havi 1 millióért sem.


Szóval fizessék meg őket, de háborús területre - hacsak nem hazánk válik azzá - csak önkéntesek menjenek.

2016. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha masra nem lennek alkalmas, mint hogy hatalommanias tiszthelyettesek orditasanak engedelmeskedve hoban-sz*rban kusszak valami ismeretlen 'cel' erdekeben a vilag tulfelen, nyilvan elvallalnam. Szerencsere nem kell...
2016. dec. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez teljesen önkéntes lenne, persze a bevonulás után - akárcsak a világ összes fegyveres testületében is - alá kéne írnod egy dokumentumot, amiben hozzájárulsz a személyi szabadságot korlátozásához X időre. Nem járná senki teherautókkal a vidéket és nem hajtaná be abba fegyverrel az embereket, ez egy ugyanolyan lehetőség lenne, mint egy pék vagy tanári állás. Az államnak simán lenne kapacitás egy ilyen lehetőség megteremtésére, ha már úgy is annyira panaszkodnak amiatt, hogy nincs elég katonájuk, akkor ne azzal 19. századi módszerrel próbálkozzanak, hogy akaratuk ellenére soroznak be embereket, hanem esetleg próbálják meg vonzóvá tenni, mint karriert. Nem akarok háborúzni és remélem, hogy ideáig egyetlen háború szele se ér el sőt nem is tartok reálisnak egy ilyen lehetőséget a közeljövőben, de ha netalántán mégis eljön a fekete nap, akkor ne az legyen, hogy iskolákat meg gyárakat kelljen kiüríteni, hogy legyen elég hús a darálóba, hanem akkor inkább legyen egy harcra kész és azonnal bevethető, magasan képzett önkéntes haderő, ami nem csak háborús konfliktusban, de bármilyen más fegyveres erők jelentétét igénylő helyzetben is hasznosítható.
2016. dec. 27. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!