Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit kell tenni ha valaki...

DanteSparda kérdése:

Mit kell tenni ha valaki katonának adja ki magát miközben nem az?

Figyelt kérdés
Hol kell jelentenem ha egy ismerősöm állnéven idegenlégiósnak adja ki magát de gyanus hogy nem az.

2017. jan. 4. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha én azt mondom a családnak/ismerősöknek/csajoknak hogy amerikai katona vagyok, vagy FBI-ügynök, vagy űrhajós, azért sem jár semmilyen büntetés.
2017. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a törvényekkel hogym iért mennyi büntetés jár nem erre kértem felvilágositást hanem kinél kell jelentenem az e fajta csalást amiért amúgy jár börtön
2017. jan. 4. 21:12
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Aztarohadtterembúrájátacsalóállatjánaklegalábbhúszévbiztoskijárhiszennemislégiósésaszongyaarohadtannyátazilyencsalójának.
2017. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2:


DE HOL ÉS KINEK adja ki magát idegenlégiósnak?

2017. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Facebookon és budapest területén Bendegúz Gergő ként az igazi neve Győri Attila egy Vajdasági magyar aki drog ügyletekben volt benne évekig.
2017. jan. 4. 22:09
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezt senkinek sem kell jelenteni, mert semmi törvénytelen nincs benne. Azt állít magáról amit akar.

Egyedül büntetőtörvénykönyvi kategória, ha valaki itthon fegyveres testület tagjának adja ki magát, miközben nem az. Úgy rémlik, hogy pl. a Honvédség egyenruháját hordhatja bárki, de ha rendfokozatjelzést rak rá, és így kimegy az utcára akkor már büntethető.

2017. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Katonának rendőrnek orvosnak tűzoltónak ki adni magad börtönnel büntetendő nézz utánna ha nekem nem hiszel
2017. jan. 4. 22:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Épp azért írtam, mert utánanéztem és ismerem a jogszabályokat. A szabálysértési törvényben van ilyesmi (és nem BTK, tehát nem börtön) 183/A. paragrafusban.


"Katonának rendőrnek orvosnak tűzoltónak ki adni magad börtönnel büntetendő...."


Nem érdekel senkit sem hogy minek adja ki magát. A törvényt csak az érdekli, hogy jogosulatlanul használja az egyenruhát, jelzést stb. és ráadásul a a jogszabályi érdelmezésben magasról letojják az idegenlégiót, az Üdvhadsereget vagy a cserkészeket, hanem csak kifejezetten a magyar fegyveres szervezetek, rendőrség, és Magyar Honvédség egyenruhája számít. A te ügyednek semmi köze nincs ehhez, ugyanis az ipse nem használt egyenruhát, és nem a Magyar Honvédség, Rendőrség stb. jelzéseit viselte.

2017. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A BTK-ban pedig még a 299. § befolyással üzérkedés van, amit korábban írtam, de attól még távolabb áll ez az eset.
2017. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kovpet ***** válasza:

Ha "állnéven" (sic!) van, akkor hamar lebukik úgyis.


Az idegenlégió nem magyar szervezet, semmit nem számít, ha valaki egy külföldi szervezet tagjának adja ki magát, mert azzal nem keletkeztet semmilyen plusz jogot magának és nem is sugall ilyet. Ha (magyar) rendőrnek adná ki magát, akkor persze máshogy lenne.


A "nézz utána" meg nem érv. Te állítod, hogy ez bűncselekmény, így neked kell alátámasztanod az állításod. Arra nem lehet jogszabályt találni, hogy valami nem tiltott, mert ilyen nem létezik. A jogszabályokban tiltások vannak és ami nincs tiltva, az szabad. Egyelőre még demokrácia van, még ha dolgoznak is a visszaszorításán.


A kérdésedre amúgy egyszerű a válasz. Hol kell jelentened? Nyilván nem a péknél, hanem a rendőrségen. Csak nem érdemes.

2017. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!