Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Létezik olyan nagy kaliberű,...

Létezik olyan nagy kaliberű, de kézi fegyver ami akkor is képes roncsolni (ölni) ha közvetlenül nem találja el a célszemélyt hanem nagyon közel halad el mellette (1-2cm)?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Létezik olyan gránátvető, amit néhány kattintással be lehet programozni, hogy milyen távolság megtétele után robbanjon.

Vagyis! Ha az ellen egy betonkerítés mögött van, mondjuk 8 métere tőlünk. (Amit természetesen kimérhetünk egy lézeres távolságmérővel.)

Az fegyvert beprogramozzuk, hogy 9 méter megtétele után detonáljon, és a betonkerítés fölé tüzelünk a gránátvetővel.

BAMM! Az ellen feje felett robbant egy repeszgránát.

Nyomulhat tovább az egység!

2017. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja vagy, ha ilyen technológiával nem rendelkezünk, akkor jól kell késleltetni a sima kézigránátot. (Persze tudom, hogy ezt nem könnyű kivitelezni, de tapasztalt katonáknak nem lehet gond.)
2017. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát robbanótöltettel NEM rendelkező fegyver nem képes ilyesmire, ahhoz hogy sérülést okozzon hozzá kell érnie a célponthoz.
2017. jan. 15. 19:08
 4/15 anonim ***** válasza:

A célpont egy gázpalack mellett áll. Belelősz a palackba, és buuuum. :D


Vagy a célpont egy zongora alatt áll, ami egy kötélen lóg. Ellövöd a kötelet.

2017. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Úgy halottam vannak olyan lőszerek, amik a levegőben szétnyílva ideiglenesen vákuumot csinálnak maguk mögött mivel összenyomják a levegőt. Így nem is kell közvetlen találat és simán kiszakít egy darabot az emberből. De akkor ezek szerint rosszul halottam vagy ti nem ismertek ilyet..
2017. jan. 15. 20:10
 6/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok... jajj, hát eszembe jutott egy nagyon kézenfekvő: a lángszóró. Ha annak a lángja pár centivel mellé megy, akkor is megégeti a célszemélyt. Bár modern hadseregekben nem igazán alkalmazzák, utoljára a második világháborúban volt divat, illetőleg a hidegháború kezdetén is tartotta rendszerben pár ország(azt hiszem AKM gépkarabélyokhoz készült cső alatti verzió, tudod, mint a GP25, csak ez lángszóró, és nem gránátvető).
2017. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kaliber leggyakrabban a lőfegyver csövének belső, vagy a lövedék külső átmérőjének jellemzőjeként értelmezhető. Ezért nem lángszóró(a lángszórónak sincs kalibere), ion ágyú, sugárvető, vízipisztoly, fekete lyuk lövő a kérdés tárgya. Egyébként helyénvaló a gondolatmeneted én hibáztam, nem elég pontosan tettem fel a kérdést.
2017. jan. 15. 20:27
 8/15 A kérdező kommentje:

De akkor legyen tűzfegyver:


"Olyan, a törvény mellékletének kategóriájában meghatározott eszköz, amelyből a kiterjedő forró gáz tolóereje által meghajtott szilárd anyagú lövedék lőhető ki.

2017. jan. 15. 20:29
 9/15 anonim ***** válasza:
Tudom mi az a kaliber, és bocsánat, valóban elnéztem a dolgot. De ilyen szerintem nincs.
2017. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az Istengyilkos képes erre,de olyan csak a pokolban van.


[link]

2017. jan. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!