Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses vagy a hivatásos...

Szerződéses vagy a hivatásos katonának éri meg jobban?

Figyelt kérdés
mert persze a hivatásos katona nagyobb rangban lehet, nagyobb beosztásban a fizetése is több lehet de rengeteget bele kell fektetnie a tanulásba... épp válasz út elé érkezek lassan és a nemzetvédelmi egyetemen gondolkozom... az már teljesen biztos, hogy katona szeretnék lenni de nem tudom meg-e éri ezen a szakon is tanulni (katonai vezető szak)... érveket és ellenérveket várok
2010. máj. 17. 08:49
 1/7 anonim válasza:
100%

Katonafeleség vagyok. Párom hivatásos, és jobban keres mint a szerződésesek. Igazából amúgy nem magas a fizetése, sok-sok évbe telik amíg magasabb lesz a fizu. S valóban sok éven át kellett tanulnia is, de ami nekem pozitív, hogy a mai világban ez még biztos állásnak tűnik, és még azért vannak támogatások is.

Azért én konkrétan nem értek a "katona-témához", de én csak biztatni tudlak.

2010. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha tanácsot kérsz, azt mondom hivatásosnak menj inkább, mert szerződésessel csak max. 15 évig lehetsz katona, és kaphatod a havi 100 ruppó kerüli zsét, így viszont 4x éves korodig lehetsz, több havi fizuval, utána meg korkedvezménnyel nyugdíjba mehetsz és jön a Hawaii. Én ezt elég jó érvnek mondanám.

Bár annyi idő múlva nem biztos hogy lesz még egyáltalán nyugdíj :S

2010. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Először szerződéses leszel és ha leszolgálsz x évet kérelmezheted hogy átvegyenek hivatásos katonának, ami azzal az előnnyel is jár, hogy majd korkedvezménnyel mehetsz nyugdíjba és a HM-től kapod a nyugdíjadat.

De az is fontos, hogy a te végzettségeddel találnak e neked szolgálati munkakört, tehát állományba tudnak e venni egyáltalán.

Az hogy milyen RENDFOKOZATOT ( NINCSEN RANG A MAGYAR HONVÉDSÉGNÉL) kapsz a végzettségedtől és munkában eltöltött éveid alapján dől el.

Azért elmondanám, hogy nem 100 ezret keres egy katona, főleg nem egy magasabb rendfokozatú.

A www.hm.gov.hu-n van egy olyan, hogyan lehetek szerződéses katona cimsor, ott tanulmányozd át ha érdekel.

Amúgy perpillanat létszámstop van.

egy katona

2010. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a hivatásos pályát választanám.A szerződéses nem lehet élete végéig katona,valamint,mivel megszűnt a sorállomány,minden szart veled fognak csináltatni.A havi fizetésen és esetleg némi lakhatási kevezményen kívül semmit nem kapsz,míg a hivatásos akár szolgálati lakást,sőt még szolgálati autót is kaphat.A magasabb jövedelemről és a nyugdíjról nem is beszélve.Persze ez sem hullik rögtön az öledbe,de mégiscsak jobban hangzik,mint a szerződéses pálya.
2010. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy katona attól jó katona, ha nem tartja cikinek a tanulást--> az életed múlhat ezen.

Az meg rajtad múlik, hogy milyen módon szeretnél katona lenni(parancsot teljesíteni vagy parancsot adni) de csak akkor dönts a Zrínyi mellett ha végig is csinálod és utána tényleg katona leszel, NE VEDD EL A LEHETŐSÉGET MÁSTÓL!

2010. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

hivatásos hidd el jobban jársz

én is annak megyek majd suli után. inkább tanulj és legyél hivatásos mint szerződéses. Apám szerződéses 43 éves és még most se biztos hogy átveszik hivatásosba pedig kijárta a zászlós sulit és azt mondták neki hogy átveszik ez már majdnem fél éve volt

2010. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha hivatásosnak mész ki lessz nyalva a segged persze rendfokozat függően ha szerződésesnek mész akkor meg valószinüleg nem sok mindened lessz de megtanulod milyen katonának lenni ,mert ahogy én néztem a kiékpzéseket a hivatásos állománnyal elnézőbbek persze az alapvető magyar virtus hogy bárkit megkérdezel ő kapja a legkeményebb kiképzést :D azért több lehetőségük van több helyre kerülhetsz külföldön és itthon is szóval ha mindenáron katona akarsz lenni akkor hivatásosnak jobban megéri lenni szerződésesnek meg akkor menj ha bírod a szivatást de igy is ugy is keveset fogsz keresni szóval nagy lovéra ne számits
2014. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!