Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a Brexit referendumon az alábbi országok állampolgárai mind szavazhattak 2016-ban, amennyiben az Egyesült Királyságban éltek?

Figyelt kérdés

Antigua and Barbuda, Australia

Bangladesh, Barbados, Belize, Botswana, Brunei, Cameroon, Canada, Cyprus, Dominica, Fiji, The Gambia, Ghana, Grenada, Grenadines, Guyana, India, Ireland, Jamaica, Kenya, Kiribati, Lesotho, Malawi, Malaysia, Malta, Mauritius, Mozambique, Namibia, Nauru, New Zealand, Nigeria, Pakistan, Papua New Guinea, Rwanda, Samoa, Seychelles, Sierra Leone, Singapore, Solomon Islands, South Africa, Sri Lanka

St Christopher and Nevis, St Lucia, St Vincent and the Swaziland, The Bahamas, Tonga, Trinidad and Tobago, Tuvalu, Uganda, United Kingdom,

United Republic of Tanzania, Vanuatu, Zambia és Zimbabwe.


2019. nov. 13. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Annak idején még levelet is kaptam hogy "ön sajnos nem szavazhat ezen a referendumon". Nem tudom hogy direkt áldoztak-e az adófizetők pénzéből arra hogy még megforgassák a kést vagy eleve kötelezve voltak tájékoztatni arról hogy az én sorsomról (is) mindenki dönthet csak én nem...
2019. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Jó, most lehet tolni, hogy ezek miatt lehetett a Brexit megszavazva, de nem. A Brexitet azért szavazták meg, mert sokan tolták a hülyeséget, a propagandát, hogy a Kelet-Európaiak elveszik a segélyt, az EU minden pénzünket elveszi, csak kizsákmányolnak minket, stb, de, ha függetlenedünk mi döntjük el ki jöhet be, nem tud az EU pénzt elvenni tőlünk, nem kell a közösbe adni, stb.

Csak rájöttek mégse ellenkampány volt mikor felsorolták milyen negatív hatásai lesznek a Brexitnek és most kapkodnak, hogy hátha eltekint az egész szavazástól az EU.

2019. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A szavazás eredményétől nem az EU-nak kellene eltekintenie, hanem a brit kormánynak vagy parlamentnek.
2019. nov. 13. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
De az EUNak is el kell tekintenie a szavazás eredményétől. Ez nem úgy megy, hogy csak fogják és a Britek semmisnek veszik a szavazást.
2019. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az Európai Bíróság tavalyi ítélete szerint az Egyesült Királyság kormánya egyoldalúan visszavonhatja az 50. cikkely aktiválását.

Pont.

2019. nov. 13. 10:13
 6/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
90%
Mi a kérdés? Hogy miért szavazhatnak olyanok, akiknek szavazati joguk van?
2019. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a kérdés (én legalábbis így tettem volna fel) hogy míg a Brexit-pártiak szerint "a britek döntöttek" addig a fenti országok állampolgárai közül hányan adtak le szavazatot (és hogy igenre vagy nemre). Mivel az igen és a nem között csekély volt a különbség így ez döntő tényező is lehetett. Ennek ellenére nem illendő ilyesmiről beszélni mert a Brexit ellenére a briteknek fenn kell tartaniuk a "mi oly' befogadóak vagyunk" imázst. Ők tekinthetnek magukra úgy mintha nem is lennének Európához tartozók, és riogathatják egymást kelet-európai bevándorlók fenyegetésével de nehogy felhozd hogy miért szavazhat ennyi afrikai és ázsiai stb. állampolgár a Brexitről mert ők fognak rasszistának bélyegezni. És még a szélsőjobboldalinak titulált brit közéleti figurákat se hallani hogy ezt pedzegetnék, mert ez egy olyan elefánt a szobában ami most éppen az érdekeiket szolgálja.
2019. nov. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szavazhattak a segílyes bevándorlók, hát ha beengedte őket nem szabad korlátozni őket. Mert az kirekesztís.
2019. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!