Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdély mely részein/városaiban...

Erdély mely részein/városaiban beszélnek a magyarok nagyon jó/ anyanyelvi szinten, és melyekben nagyon rosszul/szinte egyáltalán nem románul?

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Inkább Székelyföldön beszélik még a Magyart.

Ahol a románok nem csinaltak nagyobb román betelepítést és tisztogatást, ott mai napig Magyar a többség.


De sajnos, tagadhatatlan, hogy egyre kevesebben vannak a Magyarok, a fiatalok vagy kivándorolnak, vagy többet beszélik a román nyelvet, mert úgy könnyebb boldogulni a pokolban.

2020. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
A székelyek nem beszélnek jól románul, más városokban többnyire igen.
2020. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Nagyjából mindenhol, ahol a magyarság 60% alatt van, a magyarok elég jól beszélik az államnyelvet. Kivétel lehet az idősebb és természetesen a legfiatalabb generáció.
2020. okt. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
79%
Ha olyan városban laknak ami alapvetően román akkor valószínűleg jól, mivel többet használják a nyelvet. Én pl. Csíkszeredában lakom ami magyar város, szóval nem nagyon használom a nyelvet, így nem is beszélek túl jól románul.
2020. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Maros megye középső és keleti részén illetve Hargita és Kovászna megyében még nagy arányban vagyunk magyarok. Anyanyelvi szinten beszéljük a magyart és többségünk jól beszéli a románt is. Igen vannak települések ahol nagyon kevés román él vagy egyáltalán nincsenek, ott azért gyakran van olyan ember aki nem beszéli a románt.
2020. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%
Én tudom mert onnan származom és korrekttül tudok románul is (lehet egy ici picit látszik az írásomról,de visszatérve Csíkszeredában beszélikszerintem a legjobban.Én egy kisvárosból származom ahol több a magyar(tájszólással beszének,én nem)de sok aromán is.
2020. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!