Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miben jobb Németország, és a...

Miben jobb Németország, és a Német nyelv mint az Olasz?

Figyelt kérdés
Fogadást kötöttem az egyik osztálytársammal, hogy minél több pontban leírom neki, hogy miért jobbak a németek az olaszoknál. Kérlek segítsetek. Nagyon nagy szükségem lenne rátok. Üdv - radeon!! (Bármi lehet ok :D )
2010. aug. 17. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Európa legerősebb gazdasága.

Sok áruház :D

Bajor parasztházak

Leberkäse

Segítőkészek ( szerintem:)

A nyelv:

Szép :D

Kifejező

Nehéz nyelvtan ( ez negatívum szerintem ):

2010. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

OLASZOKnál nagy a korrupció, nagyon hangoskodók, néha szemtelenek, a városaik túlzsúfoltak, szemetesek- lásd pl a nápolyi szemétbotrányt,

gazdaságilag a PIGS országok közé tartozik- európában ezek a gazdaságok teljesítettek a legrosszabbul a Válság alatt

+ ott van az elnökük, Berlusconi- nála faragatlanabb és modortalanabb politikust életemben nem láttam- rengeteg eset volt erre: pl megváratta a német kancellárt, és annyira ordítozott az angliai G8 csúcstalálkozón, hogy leb*szta az angol királynő :)



NÉMETEKkorrektek, becsületesek,

a nyelvükről: a múltban Európa másik felében ez volt a lingua franca,

és van Cobra 11 és Merkel asszony :)

2010. aug. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És egy picit tényszerűbben? :D
2010. aug. 17. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Németország tiszta, többségében rendes, tisztelettudó emberek lakják, Olaszország koszos, és bunkók az emberek.

Németország Európa legnagyobb gazdasága, így az emberek ott jobban is élnek. A német nyelv sokkal kifejezőbb, és a német irodalom sokkal gazgagabb, mint az olasz.:)

2010. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Nekem így hirtelen a hasonlóságok jutnak eszembe: fasizmus-nácizmus, német és olasz egység ideje, stb. Talán amiben Németország jobb a fejlett ipar, a kutatások, a tisztaság, a precizitás, bevándorlás szempontjából célország nem véletlenül, az irodalom, a reformáció hazája(nem hajbókoltak a pápának), az autóipar, a háború utáni viszonylag gyors talpra állás, hagyománytisztelet pl. Oktober Vest, nem csak egészségtelen tésztát esznek :)
2010. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Olaszok maffiózók, elnökük egy szemét, és a leggyengébb "közeéphatalmak" egyike

NÉmetországban az emberek normálisak, a gazdasága fejlett, Európa legfejlettebb országa, és egy másodperc alatt megszállhatná olaszországot úgy, hogy még a nyelve is eltűnne.


Az olasz nyelv jól hangzik, de a német meg a férfiaknak való, azt keményebb, erőteljesebb, hatósosabb, és az olaszok melegek (minden szempontból), a németeknél meg az idő is jó.

2010. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!