Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bánkódtok rajta ti is, hogy a...

Bánkódtok rajta ti is, hogy a Brexit miatt így "elvesztettük" Angliát Európából?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem Anglia a kedvenc országom Európából.


Így magyarként eléggé izoláltak vagyunk itt a sok szláv meg germán ország között, Anglia legalább egy távolabbi, neutrálisabb hozzállású hely, aminek valamennyire mindenki ismeri a kultúráját, ráadásul az angol az egyetlen idegen nyelv, amit meg bírtam tanulni folyékonyan. A többi a sok nem meg eset miatt túl bonyolult.



Turistaként eddig négyszer voltam ott és mindig nagyon jól éreztem magam, és terveztem, hogy a jövőben oda fogok költözni, akár kettős állampolgár is leszek. Ott sem szuper minden, de legalább tűrhető, ráadásul mindent el tudok olvasni és bárkivel tudok beszélni.


Mióta bejött a Brexit, vezetik befele a pontrendszert, mint Ausztrália és Kanada, egyre nehezebb lesz kiköltözni, ráadásul egyre kevesebb angol sorozat lesz a tévében és angol termék a boltokban a vámok miatt.


Ti hogyan vélekedtek erről?



2021. aug. 11. 17:55
A kérdező szavazást indított:
Bánom
Nem
37 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem bánkódom, de az biztos, hogy egy elvetemült, alaptalan döntés volt. Most fogják megszívni.
2021. aug. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Ők jobban fogják bánni.
2021. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Én nem.

Sőt...

2021. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
71%
Én igen, ezzel legalább pár évtizedre visszavetették az EU-t, hogy hatalmi súlypontja legyen a világnak. Egy egységesebb EU vetélytársa volt/lehetett volna az Egyesült Államoknak és Kínának, ezt buktuk el most jó időre.
2021. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Nem.

Max.csak a britek fogják megbánni,de az EU-ban jóformán ugyanúgy fog menni minden (csak az nem,ami az Egyesült Királysággal kapcsolatos).

2021. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Úgy beszélsz az EU-ról (T.sz/1.sz), mintha nekünk magyaroknak lenne bármi közünk hozzájuk. Beleszólásunk nemhogy nincs, de ha nem tetszik akkor nácik vagyunk. Ott fent Brüsszelbe a liberális megmondóemberek úgy kezelnek, minket mint a vadembereket. Még azokat is többre tartják 😂
2021. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem bánom. Nem véletlenül hozták meg ezt a döntést.
2021. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
A briteknek ott van az USA meg a Brit Nemzetközösség, semmi szükségük az EU-ra. Az atlantista kereskedelemnek köszönhetően eddig is jólétben éltek ezután is abban fognak ha van EU ha nincs.
2021. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Egyesült Királyság eleve mindig is külön utakon járt, az USA-val szorosabb kapcsolatokat ápoltak, mint a többi EU-s tagállam (az íreket leszámítva). A franciákkal mindig utálták egymást, kétszer is megvétózták a felvételüket. Bánkódni legfeljebb ők fognak, ha nem sikerül szabadkereskedelmi megállapodást kötni az EU-val.
2021. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Hidegen hagy.
2021. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!