Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Révkomáromban reális, hogy...

Révkomáromban reális, hogy csak 53% a magyarok aránya?

Figyelt kérdés
Mikor kint jártunk, szinte nem is hallotunk szlovák szót. Az utcán, a boltokban a vásárlók és az eladók is szinte csak magyarok voltak. Nekem nagyon úgy tűnt, hogy az az 53 inkább 73%.
2021. szept. 8. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Egy csomó magyar vallja magát szlováknak.
2021. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a Felvidéken kissé képlékeny az identitás, sok magyar szlovákosodik el.

Amikor ott jártam én is úgy tapasztaltam több 53-nál, de mindenképpen csökken.

2021. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenki vallja magát magyarnak mégha az is az anyanyelve
2021. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne 100 év alatt 47%-ig elszlovákosítani Révkomáromot? Ha 1920-ban egyáltalán 100%-ban magyar volt. A magyaroszági szlovákok között is rengetegen kettős identitással rendelkeznek, miért ne lenne ez így a magyar gyökerű felvidékiekkel is. Akik, ha népszámlálás van szlováknak mondjak magukat. Vagy mondják az amerikás magyarok, meg a magyar cigányok bon mot-ját, amikot megkérdezik mennyire egyik, vagy másik. Mindkettő 100%.
2021. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 nincs elszlovákosodva, az emberek 90%-a magyar nyelvű. Egyébként Pozsony 60%-a szintén csak ott már divat szlovákul beszélni az utcákon.
2021. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pozsonyban szökőévente egyszer találni olyat, aki tud magyarul.
2021. szept. 8. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!