Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikai szavazógépek...

Az amerikai szavazógépek sokszor meghibásodnak. De miért mindig a demokraták javára?

Figyelt kérdés

A szavazógépek sokat glitchelnek, ma például sok százezres szavazat levonásra került a republikánusoktől és átkerült a demokraták javára. Ha csalnék, akkor se lenne pofám ilyen látványosan... 2020-as szavazásról ne is beszéljünk...


[link]



#szavazás #Sztálin #demokrácia #Larry Elder #Garin Newsom
2021. szept. 16. 12:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"CNN és a többi média jelenti be az választási eredményeket. Nincs erre a feladatra külön kijelölve politikailag független média."


Sehol a világon nincsen. A választási eredményeket mindenhol mind az állami, mind pedig a magánszférához tartozó médiák is közlik. Az USA-ban a szövetségi szinten a PBS, illetve állami szinten a különböző állami médiumok azok, amelyek szoktak közvetíteni a választások állásáról, de természetesen a többi magánkézben lévő csatorna is tájékoztat, mint mindenhol máshol a világon.


A választásokat nem az dönti el, hogy a CNN vagy a Fox News mit mondott, hanem van erre egy szövetségi szerv, a Federal Election Commission, ami nyilvánosságra hozza a hivatalos adatokat, miután azokat 100%-osan feldolgozták. Az államoknak mind-mind van egy erre kijelölt szervük, amiknek a feladatuk a szavazás jogszerű lefolyásának garantálása, a szavazatok megszámlálása, és az eredmények nyilvánosságra hozása. Az, hogy a CNN, vagy a Fox News mit mond, egyáltalán nem számít, kizárólag az állami szervek által hitelesített eredmények számítanak. Mivel ezeket csak a 100%-os feldolgozottság után hitelesítik, ami gyakran napokkal vagy hetekkel az urnák lezárása után fejeződik be csupán (választókörzetekként változó), ezért a kereskedelmi csatornák kénytelenek statisztikai modellek segítségével megtippelni, hogy ki lesz a várható győztes. Persze ez nem tévedhetetlen megoldás, de viszonylag ritka, hogy a hitelesebb sajtóorgánumok tévednek (az Associated Press például nagyon óvatos, és szinte sosem téved, míg a Newsmax tavaly több államot is nagyon csúnyán benézett).

2021. szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

17 Felesleges erről vitázni, mint látjuk, való életben nem így működik.


Húha... Akartam linkelni neked adatokat de nem találom, Letörölt mindent a Facebook, youtube és a twitter... Szerencsére lementettem pár adatokat, különben most konteósnak hinném magam. Remélem nem gond hogy mémeket is adtam hozzá az érdekesség kedvéért.

Ide feltöltöttem:

[link]

2021. szept. 16. 14:43
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

#20 nem, 2016-ban csalás nélkül is nyert Trump, hiába szavaztak többen Clintonra. Ugyanis az elektori rendszerben nem a szavazatok abszolút száma számít, hanem hogy hány államban van többsége. Mivel a győztes mindent visz (kivéve Maine és Nebraska) ezért elég egy szavazattal nyerni, és az adott állam összes elektora a tied. Trump rendszerint kisebb előnnyel nyerte meg az államait, és a fő demokrata államokban amúgy is többen élnek.



Egyébként elméletileg a szavazatok kicsit több mint 22%-ával is nyerhetsz Amerikában választást, mivel van olyan kimeneteli lehetőség, hogy a saját államaidban 1 szavazattal nyersz, a többiben 100%-ot kap az ellenfél, és kihozod 270 elektorra magad (most azt pontosan nem tudom, hogy mely államokban kell ehhez nyerned így).

2021. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
#23 Mit nem? Én ezt 100% tudom kívülről. Tanították anno a gimiben is.
2021. szept. 16. 14:53
 25/29 anonim ***** válasza:
90%

#23

Ez kicsit pontatlan.

Volt csalás, a republikánusok oldalán beavatkoztak az oroszok, viszont nem tudták megállapítani, hogy milyen mértékben avatkoztak be, de vádemelés is volt.

2021. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Íme tíz ok, amelyek miatt biztos lehet abban, hogy a visszahívási választások biztonságosak lesznek:


1) A postai úton történő szavazás a valaha kidolgozott legbiztonságosabb szavazási rendszer: ennek nyilvánvalónak kell lennie, miután hibátlanul dolgoztak Joe Biden megválasztásán.


2) Gazdag fehér ember vezeti a választást: Mindenki tudja, hogy bízhat a gazdag fehér emberekben.


3) Newsom kormányzó extra szavazólapokat nyomtatott, arra az esetre, ha elveszítené a sajátját: Ingyenesen elérhetők több ezer szavazóautomatában az egész országban! Menő!


4) Newsom önként vállalta, hogy személyesen számolja össze az összes szavazólapot a maximális biztonság érdekében: Milyen kedves fickó!


5) Mert a CNN ezt mondta: És a CNN -t Kalifornia államban a legpontosabb hírforrásnak nevezték 20 éve!


6) Kalifornia progresszív és nyitott népe SOHA nem fog összeesküvéssel megakadályozni, hogy egy fekete férfi kormányzóvá váljon: Ez egyszerűen butaság.


7) Gavin Newsom szakértő a dolgok biztonságban tartásában: Mint a déli határ.


8) Az olyan emberek, mint Harvey Weinstein, képesek Gavin Newsomra bízni legmélyebb, legsötétebb titkaikat: Tehát biztosan rábízhatja megválasztását.


9) Az elmúlt választásokon elkövetett csalások ellenére bízunk benne, hogy minden csínját -bínját megkapták: Biztosak vagyunk benne, hogy ezúttal zökkenőmentesen fog menni.


10) Bármilyen felvetés, miszerint a demokrata politikusok a teljes integritásnál kevesebbel működnének, elborult összeesküvés -elmélet: És szégyellje magát, amiért még azt gondolja. Remélem, elégedett vagy magaddal. Riasztottuk az FBI -t.

2021. szept. 16. 15:02
 27/29 anonim ***** válasza:
90%

"Húha... Akartam linkelni neked adatokat de nem találom, Letörölt mindent a Facebook, youtube és a twitter..."


Ahha, ezek nagyon hiteles források. Itt vannak az én, államilag hitelesített forrásaim:


[link]


[link]


Ha szeretnéd, holnap államokra lebontva is belinkelem neked.

2021. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
71%

#26

Cáfoltuk az eddig állításaidat, ezért most megint terelsz.

Elég szánalmas.

2021. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
19%
Az általad linkelt második képen, ahol azt írják, hogy 89%-os részvételi arány volt a választáson, egyenesen hazugság. 72,3%-os volt a részvételi arány, ami az átlagosnál magasabb, de mivel tavaly sokkal könnyebb volt szavazni, nem meglepő.
2021. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!