Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy mentek a zsidók a haláltá...

Hogy mentek a zsidók a haláltáborba és mi történt ott velük?

Figyelt kérdés
Elvileg sokan el se hitték hogy létezik stb.
2021. okt. 4. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
I. osztályú vasúti kocsikon érkeztek, de Auschwitz elég gáz volt... :-/
2021. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Igaz amit az egyes ír. Nagyon gáz volt
2021. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Aki egy ilyen kérdést képes kiírni, azt úgy nevezik, hogy "holokauszt tagadó".

Amennyiben Te nem ebbe a körbe tartozol, akkor tisztában vagy azzal, hogyan mentek a zsidók a haláltáborba, és ott mi történt velük.

A kérdésfelvetés mindkét esetben szégyen!

2021. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én most tanulom ezt a témát, azért kértem felvilágosítást.
2021. okt. 4. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Az 1-es válasz értékelése nem erre enged következtetni, hogy most tanulod ezt a témát. Ha mégis így lenne, akkor a tanárod erről a témáról nyilván már nagyon-nagyon sok megdöbbentő, elképesztő példával szolgált.
2021. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A magyarországi zsidók az utolsók közt voltak, akik Auschwitzban végezték. A vidékieket először a csendőrség segítségével gettókba tömörítették, majd marhavagonokban deportálták őket. Ezután koncentrációs táborokba szállították őket (melyek később haláltáborokká változtak). Akit érdekesnek és alkalmasnak véltek (pl. ikrek), azokat kiválasztották, majd kísérleteket hajtottak rajtuk végig. Aki pedig nem volt olyan állapotban, azt elgázosították, melyet azzal álcáztak, higy beterelték őket fürdeni. Ezt nevezik Endlösung-nak, azaz a "Végső megoldás". Sokan nem is tudták, hogy ezek a táborok léteznek, hiszen ezeket azért titokban művelték, így nem is tudott róla sok olyan zsidó, akit odavittek.
2021. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért pontoztam fel, mert hasznos információ. Tudom mi volt a lényege, a részletekre vagyok kíváncsi. Köszi a válaszokat!
2021. okt. 4. 22:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hasznos információ az, hogy I. osztályú vasúti kocsikban szállították őket!

Részleteket akarsz? Íme:


1. Az első időkben, amikor Hitler és apparátusa elterjesztette azt a nézetet, hogy a német nép "ist Übermensch", a zsidóknak egy sárga csillagot kellett viselniük a ruhájukon. Aki sárga csillagot viselt, ő alantas, és kerülendő volt. Elbocsátották őket a munkahelyükről, bármilyen képzettek, iskolázottak, vagy műveltek voltak. Ezt követte az, hogy akik sárga csillagot viseltek, őket elkülönítették a többiektől, úgymond "gettóba" zárták. A gettók egy-egy városon belül létrehozott területet képeztek, mondjuk a Kossuth Lajos utca bal oldala gettó volt, a jobb oldala nem. A gettóban élőknek TILOS volt átlépni az utca másik oldalára.

Ezután elkezdték kiüríteni a gettókat. Az ott élő zsidókat szétválogatva nőkre, férfiakra és gyermekekre, fegyveres katonák teherautókra kényszerítették, majd vasúti csomópontokra szállították. Itt marhavagonokba terelték őket, és elszállították az általuk létrehozott, előre kiépített "lágerekbe". A többit olvasd el, de az csak nagyon tömörített összefoglaló.

[link]

2021. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!