Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ekkora diktatúra a...

Miért van ekkora diktatúra a nyugati országokban?

Figyelt kérdés

Nem szidalmazom őket, vagy ilyesmi, de olyan furcsa nekem, hogy mindig ők vannak példaként felhozva, de én éltem ott és láttam hogy mi megy, ez nekem puszta diktatúrának tűnik ami ott megy. Minden áron, erőszakkal, vagy súlyos pénzbirságokkal, de betartattják a szabályokat, de már olyan szinten hogy nekem ez teljesen elnyomásnak tűnik... És az emberek azért "viselkednek", mert félnek a következményektől. Míg itthon minket úgy emlegetnek, hogy xarunk a szabályokra, meg ilyesmi, ami valahol lehet hogy igaz is, de azért itt sincs anarhia, csak valahogy a saját nézeteinket vegyítjük az előírt szabályokkal, szóval nekem sokkal szabadabbnak tűnik Magyarország.


Ti mit gondoltok erről? Inkább beállnátok a sorba, csak hogy anyagilag jobb életetek legyen, vagy maradnátok itt és kevésbé jó anyagi élettel, de szabadabban élhessetek? A politikát most hagyjuk, mert lényegtelen...



2021. okt. 31. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ melyik nyugati országban. Mert bár nem tartom nyugatinak, de Németországban valóban nagyon kemény diktatúra van, Franciaország viszont eléggé szabad, ott csak a migránsok tabuk bármi mást viszont kimondhatsz. Spanyolország vagy Portugália meg még szabadabb.
2021. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Konkrétan milyen szabâly betartatására gondolsz?
2021. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
hát mondjuk németországban meg svájcban a közlekedési szabályok betartása feltételek nélkül, vagy angliában úgy kb minden, ami le van írva vagy el van mondva akkor azt kell csinálni, appelláta nincs, és még csak meg sem kérdőjelezik miért kell csinálni. Volt a tv-ben valahol, hogy egy múzeumban leraktak egy csíkot a padlóra, de nem írtak oda semmit, és az emberek a lerakott csíkokon közlekedtek pedig elég tágas volt a hely maga, pont mint a birkák kb. Emlékszem angliában voltam egy helyen, marha nagy cég volt, és volt egy kis sárga sáv felfestve, hogy az a gyalogosoknak kijelölt hely, én meg azon kívül mentem, nem is figyeltem amúgy, és konkrétan rámszóltak dermedten, hogy mi az hogy én nem ott megyek?! Én meg úgy magyar módjára néztem hogy most mi a franc van ember? És utasítottak, hogy már pedig ott kell közlekedni, nem azért nem ott mentem mert direkt nem, csak épp nem is figyeltem, de ha láttam volna sem érdekelt volna különösebben
2021. okt. 31. 20:40
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Tehát betartani a közlekedési szabályokat diktatúra, míg megszegni őket természetes. Na ezért vagyunk mi Balkán...
2021. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Mert az anarchia hiányát hiszed diktatúrának.
2021. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
de ez az, hogy én megkérdőjelezem csak, nem direkt szegem meg. Full egyenes út, és 70-es tábla, ami SZERINTEM egy merő hülyeség, ezért nem is megyek annyival... De egy szerpentinen mondjuk fullra megértem a 30-as táblát, és annyival megyek. Érted a különbséget? Nem birka módjára rábólintok mindenre, csak ami tényleg értelmes dolog. Ha ez azt jelenti, hogy balkáni tudatlan paraszt vagyok, hát istenem sajnálom, de nem véletlen, ebben nőttem fel, nem csak én vagyok ilyen. És ugyan úgy ott is vannak halálos áldozatok, de lehet még több is mint itt. De nem akarok veszekedni, kezdtél el személyeskedni, már elnézést.
2021. okt. 31. 20:50
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert bíznak a hatóságaik szakértelmében. Jah és mert nem akkora parasztok mint a kérdező
2021. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Menj Szomáliába, ott nincs ilyen. Haverom most vett egy hajót, engedély se kellett hozzá. Hozzák-visszik a turistákat, nincs hülye oltásigazolvány, és csak a visszaútért kell fizetni. Ebben van a jövő.
2021. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Szóval neked az a diktatúra, ha a meghozott szabályokat betartatják...az van, hogy a diktatúra az mást jelent...


A szabályok, alapvetően sehol sem úgy működnek, hogy csak akkor kell betartani, ha egyetértesz velük, mert ha így működnének eléggé csúnya világunk lenne.

2021. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Tehát akkor most tulajdonképpen még mindig arról beszélünk, hogy szarsz bele a (közlekedési) szabályokba, mert jó balkáni magyar módjára "én jobban tudom" és ezért van diktatúra?
2021. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!