Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelmük van a királyi...

Mi értelmük van a királyi családoknak pl. Angliában, Hollandiában?

Figyelt kérdés
Egy kirakatcsalád akik az adófizetők milliárdjaiból integetnek egy kastélyból, vagy valami funkciójuk is van?
2022. febr. 2. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Milyen adófizetők milliárdjaiból? Irdatlan bevételeket hoznak az államnak, semmi szükségük az adófizetők pénzére.
2022. febr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Az, hogy eltartják a népet.
2022. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tobas ***** válasza:
74%
Hasonló funkciót tölt be, mint máshol az államfők. II. Erzsébet például túl mutat Anglián, hiszen ő 16 ország uralkodó, a Nemzetközösségnek és Anglikán Egyház vezetője.
2022. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Erzsébet Kanada királynője is.
2022. febr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezek az országok korábban is monarchiaként működtek és ahelyett, hogy egyszerűen megszüntették volna a monarchia intézményét, szimplán csak korlátozták az uralkodó jogköreit és alkotmányos monarchiát hoztak létre. Így tulajdonképpen megőrizték a saját hagyományaik és szokásaik egy részét és mégis demokratikussá váltak. Azonkívül ezek a királyi családok (főleg a brit) óriási mennyiségű turistát vonzanak minden évben és a nemzetközi sajtó is nagyon sokat foglalkozik velük évente. És persze a mindenkori uralkodó az államfő ezekben az országokban, így némi politikai hatalma is van.


A brit királyi család meg ezen belül is különleges, hiszen a mindenkori brit uralkodó egyszerre az anglikán egyház feje, az Egyesült Királyság uralkodója és államfője, több másik ország államfője és a Brit Nemzetközösség vezetője is.

2022. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Amit itt elmondtak azon kívül államot összetartó erők, egyfajta jogalap például az Egyesült Királyság létezésére.

Szerinted itt miért hagyták meg a Monarchiát Horthyék, még ha nem is volt uralkodó és nem is akartak? Mert maga a korona, a monarchia még ha betöltetlenül is van jogalapja volt a Nagy-Magyarországnak, magyarán a szentkorona országai, területei oszthatatlan, szent és sérthetetlen és egy politikai nemzet (magyar) az irányadója a korona és az uralkodó jogalapja pedig isteni eredetű, így felül emberileg elvileg nem írható.

2022. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a kérdést miért kell minden nap kiírni?
2022. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Semmi. Küldöm az "Akasszátok Föl a Királyokat!" című verset Petőfi Sándortól az összes uralkodói háznak, nemesnek, meg a talpnyalóiknak!
2022. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MDaniel98 ***** válasza:
41%
Az angol királyi család jelenléte egyébként jót tesz a turizmusnak, és mivel a leghíresebb mai napig "hatalmon" lévő uralkodói család elég jó hírverés is, igaz ez nem biztos, hogy a leghasznosabb tevékenységük, de sok embernek adnak munkát (örök, kiszolgálószemélyzet stb.), valamint elég erős hagyománya van az uralkodóknak Britanniában, ez sem elhanyagolható tényező, valamint a lakosság nagyobb része támogatja mint amennyi ellenzi a monarchiát.
2022. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne olyan nehéz utána nézned, ha már annyira érdekel. De még erre is lusta voltál, szóval ki is az ingyenélő? 😆 Na mindegy.

Már leírták páran, hogy miért, nem fogok papagájkodni. Nem kell őket szeretni, én sem szeretem a királyi családot, miért tenném? Semlegesek számomra. Nem vettem sosem semmilyen szuvenírt Angliában, itt Hollandiában pedig, ahol élek sem érdekelnek egyáltalán. De attól még tudom, hogy nagyon sok embert érdekel és azt is, hogy értelemszerűen sokkal több pénz hoznak be, mint amibe kerülnek. A te, egyszerű nyelveden írtam le, gondolom tanultál elemiben matematikát, mert a kérdésedből kiindulva kétlem, hogy tovább jutottál volna. Legközelebb megkérdezhetnéd, hogy miért kék az ég vagy ilyesmi. 😆

2022. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!