Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerikában valóban nincsen...

Amerikában valóban nincsen szociális háló ?

Figyelt kérdés
Tegnap valaki írta itt az oldalon, hogy nincsen semmi olyan szociális védő háló Amerikában, mint Németországban. Az egészségügyi ellátást azt tudo, hogy nincsen úgy mint Európában. De nincs munkanélküli vagy esetleg képzések amiket az állam biztosit meg ilyenek ?

2022. febr. 3. 12:26
1 2
 11/13 hypno ***** válasza:
100%

Ha nyugdíjra gondolsz, akkor az van.

Ha egészségbiztosításra, akkor az is van, csak nem állami hanem mint arrafelé a legtöbb dolog, magán.


Nálunk kafetériába szép kártyát, kapsz, ott meg pl egészségbiztosítást. Magasabb beosztás mellé jobb biztosítást.


Ez egy kicsit olyan mint amikor az angolszász és a kontinentális jogrendszert hasonlítjuk össze.

2022. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Németországban

Április óta kínoz az isiász. Gyakorlatilag nincs orvosi ellátás.

Háziorvos elküld ortopédushoz. 3 hónap várakozási idő. Csináltass MR-t 2 hét alatt megvan. Ortopédus 3 hónap múlva tud fogadni ad egy injekciót ami semmit sem ér. Vissza 3 hónap múlva tud fogadni inkább elmentem másikhoz. Újabb MR most várom hogy jövő hónapban fogadjon.

Urológushoz, neurológushoz fél év a várakozási idő. Tapasztalat szerint az ember vagy meggyógyul magától vagy megd--eglik. Beszedik a pénzt fizetés 10%-a tőled 10% a munkáltatótól és ezért kapsz egy nagy jelképes lóf---aszt amit szopogathatsz. Azt nem tudom mi van Ámerikában de Németországban fax van nem egészségügy. Proktológus volt hogy felírt 100 euróért valamit, azt már nem hajlandó a biztosító fizetni. Optikus kiröhögött, amikor megkérdeztem mennyit fizet a biztosító a szemüvegből. Mindezt nekem közel évi 10.000 euróért nyújtják.

2022. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 MDaniel98 ***** válasza:
Nem nagyon van, de azért tényleg nem hal éhen senki, és azért elég sokan vannak, akik segélyből élnek arrafelé is, bár az tény, hogy nem olyn kényelmes, mint Nyugat-Európában.
2022. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!