Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet valaki olyan...

Hogy lehet valaki olyan szerencsétlen, hogy a szíriai polgárháborút összehasonlítja az ukrajnai invázióval?

Figyelt kérdés

Ha Szíriában is invázió lenne, nyilván akkor is csak nők és gyerekek mehettek volna át a határon illetve idősek, hiszen mindenkit besoroznak, nem engedtek volna át a határon férfiakat, csakúgy mint Ukrajnában!


Ha Ukrajnában polgárháború lenne mindenki menekülne, mert nem tudni, hogy melyik elvetemült pszichopata vadbarom nyitna tüzet az utcán, lőne szanaszét mindenkit. Nem tudni hol robbanna szanaszét egy detonáció. A metró aluljárók végképp nem lennének biztonságosak. Fegyveres terrorista csoportok rögtön célba vennék. Egy másodperc nyugi nem lenne. Kisebb fegyveres partizán csoportok alakulnának. Nem tudni tisztán ki az ellenség és ki nem az. Nem tudni ki kivel van.

Inváziónál 1000000000 milliárdszor rosszabb! Kibírhatatlan létbizonytalanság!



Szóval??



2022. márc. 19. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Ezt amúgy én sem értem! Teljesen igazad van!


Meg ukránok az első biztonságos országig menekültek. Persze! Némelyik USA-ig, UK-ig, Spanyolig, Németországig menekült...kapva kap az alkalmon! Akkor ő most menekült vagy nem? Vagy nekik már mindent szabad, mert a bőrük színe fehér? Ezek a "menekültek" meg aztán végképp nem mennek haza, országuk egy főre jutó GDP-je soha nem érte Irakét sem!!

2022. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, ment a zöld!
2022. márc. 19. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

"Nem tudni hol robbanna szanaszét egy detonáció."


A detonáció robbanékony?

2022. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megfogtad a lényeget
2022. márc. 19. 11:53
 5/10 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy Kövér László, Orbán Viktor és az ország átlag IQ-ja megmutatta, hogy képtelen különbséget tenni egy merőben más szituáció között. Azért ez durva!
2022. márc. 19. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, milyen háborúból menekülnek, a lényegen nem változtat, hogy ég és föld az Ukrajnából jövő menekültek, meg a máshonnan jövő migránsok. Az Ukrajnából jövőknek eszükbe sem jut kővel dobálni a határőröket, mindegy milyen bőrszínűek (igen, jönnek afrikaiak, indiaiak is, meg romák is). Elsősorban nők és gyerekek, mert a családfő őket akarja biztonságban tudni. És tényleg a háború elől menekülnek, csak az utazik tovább, akinek kapcsolata, rokonai vannak máshol (meg nyilván a nem ukránok, mert a többségük diák, ők mennek vissza a saját országukba). Akinek nincs senki, annak eszébe nem jut utazgatni, hanem ittmarad, és várja, hogy vége legyen a háborúnak és újra hazamehessen.

A máshonnan jövő migránsok meg életerős fiatalemberek (nők, gyerekek elvétve vannak), egyértelmű, hogy nem a háború elől menekülnek, mert húsz másik országon keresztül jönnek, és egyik sem felel meg nekik. Egyszerűen azért jönnek Európába, mert eljutott a híre, hogy itt mindent megkapnak, dolgozniuk sem kell.

2022. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem érted...

mert hát aki nem akarja megérteni, az nem fogja...

hiába írom le, hogy HATALMAS a különbség, merőben más különbség a 2 háború akkor is folyamatosan csak az igazát akarja hangoztatni.....

Sajnos ilyen emberek élnek itt!

2022. márc. 22. 00:48
 8/10 A kérdező kommentje:
apropó a Keleti is hemzsegett nőktől és gyerekektől 2015. nyarán, csak őket a média sokkal kevesebbet mutatta!
2022. márc. 22. 00:49
 9/10 anonim ***** válasza:

"És tényleg a háború elől menekülnek, csak az utazik tovább, akinek kapcsolata, rokonai vannak máshol ....... Akinek nincs senki, annak eszébe nem jut utazgatni, hanem ittmarad, és várja, hogy vége legyen a háborúnak és újra hazamehessen."


Ebből amit ideböffentettél egy szó nem igaz!!! Ukránok most szépen kaptak az alkalmon és mind mennek nyugatra! Nagyon kevesen, a nagyon csórók nem mennek tovább, akik örülnek, hogy van a fejük felett fedél.

És tényleg a háború elől menekülnek? Szírek nem? Ott csak egy kamuháború van? - Megsúgom - , milliárdszor súlyosabb az a háború, mint ez! Hihetetlen, mi?


Amúgy az is elmond rengeteget a magyar társadalomról, hogy az afrikai és indiai diákokat vegzálták a nyugatin, mert a bőrük színe nem fehér!

2022. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ebből amit ideböffentettél egy szó nem igaz!!!"

Esetleg lehetne normális hangnemben is beszélni. Először azt írod, hogy egy szó sem igaz abból, amit írok, utána meg azt, hogy nagyon kevesen nem mennek tovább. Akkor valamit mégis elismersz igaznak.

Én amit írtam, tapasztalat alapján írtam, a statisztikát nem ismerem. Akiket eddig felvetett a pénz Ukrajnában, szerintem eddig is meg tudták oldani a nyugatra menést. A családom közvetlen kapcsolatban áll határmenti menekültekkel, elsősorban azokkal, akik itt maradnak, nem mennek tovább. Ennek alapján írtam, amit írtam, nekik nincsenek kapcsolataik, és eszükben sincs utazgatni. Nem is nagyon akarnak messzire menni, mert a családfő otthon maradt, és szeretnének visszamenni, amint vége a háborúnak, hogy együtt lehessenek újra (ha még lesz kihez hazamenni).

"Szírek nem? Ott csak egy kamuháború van?" Semmi ilyesmit nem mondtam, hogy kamuháború lenne. Azt mondtam, hogy tök mindegy, milyen háború van, akik idejönnek, nem az elől menekülnek. Éppen amit te mondasz, az is ezt támasztja alá. Azt mondod, hogy vannak akik csak kapnak az alkalmon, hogy nyugatra menjenek. Biztos van ilyen is, ha te tudsz róla, de akkor ők nem a háború elől menekülnek, ugyanúgy, mint ahogy azok a szírek sem, akik válogatnak az országokban. Szerintem teljesen vállalható az az álláspont, amit a kormány képvisel, hogy fogadunk menekültet, ha közvetlen közelünkben van háború, de ha valaki szabad országon keresztül jön, akkor nem fogadjuk automatikusan (nagykövetségen beadhatják a kérelmüket elbírálásra). A távolabbi országok szerintem döntsék el maguk, hogy akarnak-e távolról jövő menekülteket fogadni. Arról nem is beszélve, hogy egy csomóan szírnek meg afgánnak adták ki magukat, hogy menekültstátuszt kaphassanak (a papírjaikat ugye "elhagyták").

"Amúgy az is elmond rengeteget a magyar társadalomról, hogy az afrikai és indiai diákokat vegzálták a nyugatin, mert a bőrük színe nem fehér!"

Szerintem ez inkább a pestiekről állít ki szegénységi bizonyítványt. Aki ilyet tesz, semmivel nem különb az ukránoknál (bejárta a sajtót, hogy a nem fehér bőrűeket diszkriminálták Ukrajnában a menekítésnél az ukránok, meg az ukrán határőrök is durván bántak velük). A keleti országrészben nem tudok róla, hogy ilyen történt volna, de persze bunkó emberek mindenhol vannak.

2022. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!