Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok arról,hogy...

Mit gondoltok arról,hogy Szlovéniában káoszt okozott az üzemanyagárstopp féloldalasa?Magyarországon is ez lett volna,ha az ellenzék nyer?

Figyelt kérdés

[link]


Szlovéniában , némileg a magyartól eltérő hatósági árakat vezettek be,hogy ne emelkedjenek az üzemanyagok árai

Az egyik üzemanyagfajta több, mint 20 százalékot drágult a feloldás után.


A szlovének is úgy megbánhatták a kormányváltást, mint a kutya, ami 7-et kölykezett.

Máris csökkentett az életszínvonal.

Vajon, Magyarországon is ez lett volna, ha az ellenzék nyer?


2022. máj. 3. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Bizony. Nem lenne 480 ért üzemanyag, hanem 700 ért.

Persze akkor a ballibernyákok megmagyaráznák, hogy MZP nem tehet erről, ennyibe kerül az olaj,stb.

Most persze mindegy, hogy árstop, az a baj. Ha holnap a Fidesz eltörölné, na akkor az lenne a legnagyobb bajuk.

Szóval nekik semmi sem jó!!

2022. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hypno ***** válasza:
80%

Milyen káoszt?


Hogy sorban álltak, hogy még egyszer az olcsó benzinből gázolajból megtankoljanak?


Nálunk a hatósági ársapka bevezetéséből és a kivezetés híréből is nagyobb káosz lett és már annyit csökkent az életszínvonal, hogy a nyugdíjakat majdnem annyival kell 2 hónapon belül emelni, mint amennyivel januártól emelkedtek. Azt mondod, hogy ez a kormány hibája?

Hááát....igazad van, de ki milyen virágot szakít azt kell szagolnia.

2022. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

#1 Zúgott volna a zorbánozástól a média, hogy az Orbán kormány csődbe vitte az országot, államadósság, nincs pénz, meg piacellenes volt blablabla. Ahogy Karácsonyék is csinálták 2 perccel azután, hoyg átvették Tarlóstól a főváros vezetését.

Hiába mutat rá az ember, hogy mekkora költségvetési plusszal lett nekik átadva a város, milyen pénzeket kapnak stb. ettől még jól láthatóan el tudták adni a budapestiek többségének a rossz, gonosz zorbán meséjét, hogy nem Karácsonyék miatt szív a fővárosi lakosság, hanem az Orbán kormány a hibás.

A ma napig próbálják beadni, hogy 2002 után azért kellett sorra mindent elvonni az emberektől (még 2006 után is) mert az első Orbán kormány olyan rosszul dolgozott - és ezzel párhuzamosan mondják, hogy 2010 után nem az új Orbán kormány hozta ki az országot a devizaválságból 2013-ra, hanem akkorra lett hatása a Bajnai-féle intézkedéseknek.

2022. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

A mi orszagunkban ez ugy mukodik hogy arstop van az uzamanyagra?? Hulye kormány.


Ha nem lenne arstop es 700 lenne a diesel akkor azt mondanak.

Hulye kormany.


Ugyanaz a bolti arstoppal. Sirnak az inflacio miatt de sirnak hogy hat de nincs szabad arkepzes.


Idiota libsik.

2022. máj. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
64%
Most is te fizeted meg az üzemanyagot, nem a Orbán Viktor állja a különbséget a magán vagyonából.
2022. máj. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Maximum a koltsegvetes fizeti meg de az nem az egyen penze.

Ahogy a fizetesed sem a munkaltato penze onnantol hogy kifzitte.


Ha ankoltsegvetes kompenzal is azt siman megteheti ugy hogy esetlegeses beruhazasokat halaszt el, igy tulajdonkeppen 0 hatasa van az emberekre. En speciel leszarom hogy iden vagy jovore 20kmrel kevesebb autopalya epul, mert a koltsegvetes igy korrigalja a dolgot ha cserebe literenkent 200fttal tobb marad a zsebemben. Es azt a 200ftot mas dologra pl a gyerekemre tudom kolteni.

Ugyanez a rezsicsökkentésnel pl?

2022. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Molyember ***** válasza:
70%
Nem értem, mi baja az embereknek. Nekem a 800 forintos benzin se okozna gondot, pedig ellenzéki vagyok. Aki meg fideszes, aki arra szavazott, hogy menjen tovább az ország az eddigi úton, az nyilván nálam is jobban él. Akkor meg mit kell filléreskedni?
2022. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Jó dolog ez a "dögöljön meg a szomszéd lova, csak nekem legyen egy marék kukoricám" mentalitás. Az véletlenül sem jut sok ember eszébe, hogy esetleg visszaveszi az autó használatot és megy tömegközlekedéssel, vagy kevesebbet jár a boltokba vásárolni és nem hétvégi programként jár boltról boltra. Nyilván ilyenkor mindenki munkába utazik naponta 2 órát autóval és neki muszáj. Beleragadtatok ebbe a legvidámabb barakk mentalitásba, csak azt is hitelből fedezték. Én tudok kerékpározni is a munkahelyemre oda-vissza 30-30 percet és 2 hetente egyszer megyünk nagy bevásárlásra. Furcsa mód havonta nem fogy el egy tank benzin sem.
2022. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

#8 Rendben, kezd el!

Menj gyalog naponta a tömegközlekedés helyett!

Nekem nincs más csak az autó, az ország nagyobbik részén nem lehet a tömegközlekedésre alapozni. A busz óránként megy tőlünk és 40 perc alatt ér el a munkahelyemre, amennyi idő alatt gyalog is odaérek, mert körjáratban megy a településen. Hogy elvihessem a gyerekemet a vonathoz, hogy tömegközlekedhessen, kb. 6 percet kell autózni, a busz 42 perces út lenne. A szomszéd városba bevásárolni kb. 12 perc alatt érek át, mindez a tömegközlekedéssel 42 perces busz + 17 perces vonat + 35 perces gyaloglás lenne oda meg ugyanennyi vissza, persze szatyrokkal.

Majd ha te gyalog mész mindenhová, akkor majd én is meggondolom, hogy az autó helyett mást használjak, de még akkor sem leszünk egálban. És akkor még nem beszéltem a páromról akinek a napi munkája az, hogy akár száz km-ket tesz meg gyakran a határon túlra is, vagy a szomszédom, aki meg a munkaeszközeit is magával kell vigye mindenhová.

Miért nem értitek meg hogy az autó nem luxuscikk hanem használati eszköz?

2022. máj. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Írtam, hogy kerékpárral járok. Igen, naponta csak munkába 1 órát. Ezenkívül postára, drogériába és egyéb ügyeket intézni is. Boltba listával megyek autóval kéthetente és megveszem előre, amire szükségem van. Tudatosság! Anyám ugyanúgy kerékpárral vitt engem gyerekként és nem halt bele. Sőt, ő naponta másfél órát teker a munkába és haza, mellette pedig 500m² veteményese is van. Lehet fanyalogni, de csak akarni kell és megvan a változás.
2022. máj. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!