Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik szimpatikusabb? Republi...

Melyik szimpatikusabb? Republikánus Párt vagy Demokrata Párt?

Figyelt kérdés

2022. jún. 24. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Republikánus Párt
Demokrata Párt
29 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Amelyikben a Trump van.
2022. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
A Republikánus párttal több dologban értek egyet mint a Demokratákkal. Főleg gazdaságpolitikai kérdésekben nekem a demokrata párt túl baloldali, főleg egyes politikusaik pl Ocasio-Cortes. Meg alapvetően a demokrata államok egyre inkább tönkreteszik magukat pl California, és sok cég helyezi át a székhelyét, illetve sokan költöznek el.
2022. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Én mindig is az ambivalens jobboldalhoz tartoztam, tehát inkább republikánus, de sok demokrata intézkedéssel is egyet értek.


Szerintem pl. politikát és vallást teljesen szét kell választani, erősíteni kell a kapitalista értékeket, a szabad kereskedelmet. A cégeknek, akik az embereket munkáltatják és a profitot termelik szabad kezet adni, szociális határokkal és hagyni egymással versenyezni őket.


Viszont a liberális értékeket is fontos elismerni, nekem semmi gondom a Pride, LMBTQ, bevándorlási mozgalmakkal, mindenkinek ugyan annyi esélye van a szememben az életre és ameddig mindenki kiveszi a maga részét a társadalomból nekem mindegy milyen beálítottságú.


Fontos a szociális infrastruktúra is, egészségügy erősítése, számomra a kötelező TB egy privilégium és minden embernek meg kell adni az esélyt elérhető betegbiztosításra. Ugyan ez a nyugdíj, ha az ember rendesen dolgozik és egy életen át termel a társadalomnak megérdemli élete utolsó harmadában/negyedében a pihenést.

Oktatás is nagyon fontos, a jövőbe invesztálni mindig kifizetödő és egy biztonságos oktatási rendszer az egyik legjobb befektetés ebből a szempontból.


Szerintem ez az egyensúly szociális és gazdasági értékek között nagyon fontos, ezért sem szoktam azt mondani, hogy én vérbeli republikánus vagyok, hanem a helyzet szerint döntöm el, hogy jelenleg melyik párt lenne a jobb, sajnos most egyik párt sem tud olyan képviselőket és programot kínálni, amire boldogan rábólintanék, ezért is nehéz a jelenlegi helyzet.

2022. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

"Viszont a liberális értékeket is fontos elismerni, nekem semmi gondom a Pride, LMBTQ, bevándorlási mozgalmakkal"


nem azt mondtad, hogy a vallást szét kell választani?

2022. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Tetszik az alacsony adók, kis állam, viszont erős haderő és határvédelem (republikánus) vonal, viszont ezt kompenzálja a sok agyilag zokni republikánus elnök(jelölt).


Demokrata elnökök szimpatikusabbak, viszont politikailag a párttal magával nehezen jövök ki.


Ha valakire szavaznom kéne ha ott élnék, akkor talán egy mérsékeltebb, értelmesebb GOP jelöltre tudnék szavazni, vagy ha olyan a szituáció, akkor egy kicsit konzibb demokrata jelöltre (itt most akármilyen választásra gondolok, nem csak elnökre).

2022. jún. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért a republikánusok vissza akarnak térni a 19. századba azzal, hogy csökkentik a nők jogát, az abortusz jogának eltörlésével (ez nem csökkenti at abortuszok számát, csak rosszabb körülményei között fog megtörténni). Ez elég nagy negatívum, ráadásul a vezetőjük is eléggé szegényes szinten szokott nyilatkozni és viselkedni.


Bár Bident sem kedvelem, a demokrata pártot preferálom.

2022. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Trump kétségkívül jó elnök lett volna, olyan bő 20 évvel ezelőtt. Ha Bush helyett ő indul, akkor az USA talán még most is virágozna. A legnagyobb hülyeség, hogy 80+ vénembereket választanak meg elnököknek, holott köztudott, hogy 65 felett már jelentősen lecsökkennek az ember kognitív képességei.


A kérdésre válaszolva pedig, ma már nem értelmhező a demokrata/republikánus politikai oldal, mivel elmosódtak a határok. Ami ma repbulikánus, az a fogalmak megalkotásának idejekor még demokratának minősült.

2022. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

biden nem elnök

a deep state irányítja amerikát

2022. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!