Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Pontosan hogyan is vannak...

Pontosan hogyan is vannak elnyomva a nők, a patriarchátus általa?

Figyelt kérdés

#elnyomás #feminizmus #patriarchátus #Csak a nőknek rossz
2022. aug. 13. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
A jelenlegi társadalmunkban, vagy általánosan a patriarchális társadalmakban előforduló, közös pontok érdekelnek?
2022. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Jelenleg nincs patriarchátus.


Vagy a történelemben gondolod?

2022. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg is van patriarchátus egyes feministák szerint.
2022. aug. 13. 10:47
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, de egyébként szerintem a nők egy része saját magát nyomja el. Nemrég felvettünk egy pályakezdő lányt, akit így szembe állítanék néhány harcos magyar feministával, amikor azt mondja, hogy Ő nem szeretne ügyfelekkel beszélgetni, mert meggyőződése, hogy egy férfi hang hitelesebben tudja elmondani az ügyfélnek az álláspontunk. 🤣
2022. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Ez majdnem olyan mint a nacizás meg a nacik.

Vannak akik még hisznek benne hogy ez van.

Patriarchátus.pff.

Valamikoe meg a nőknek nem volt szavazati joguk es akkor volt valóban egy ilyen világ.

Ma mar ezek csak szavak.

Olyankor jönnek vele egyesek mikor piszlicsare dolgok miatt habzik a szájuk.

Már az is patriarchatus ha otthon marad a csecsemővel.

Már az is naci aki csupan valami nemzeti érdek mentén felvet valamit.

Szval egyesek előszeretettel hasznalják ezeket a szavakat.

A nők többsége és az emberek többsége tudja hogy sem patriarchátuson alapuló tarsadalom nincs(mármint a nyugati vilagban)sem nácik nincsenek, mert már a földben porladnak.

A neonácikat ne keverjük ide.Marginális ,jelentéktelen kisebbség,aki otthon horogkeresztes zászlót tart a szobájában,meg mein kampfot a könyvespolc hátuljában rejtve ,de nagyon jó velük riogatni embereket,meg politikai hasznot kovácsolni belőlük.

2022. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Isti22 ***** válasza:
51%

A társadalmi berendezkedés által. A kijelölt női szerep alapvetően alárendelt, tehát elnyomott.


Hogy egy nagyon egyszerű példát mondjak, jellemzően elvárják a nőktől egy kapcsolatban, hogy ők vezessék a háztartást, így a férfinak több ideje marad rekreációra vagy jövedelemszerzésre.

2022. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6. Én nem látom hogy a kevés feminista aktivistát, meg a magyar független újságírókat leszámítva, nem nagyon van nő akinek ne tetszene kifejezetten ez a rendszer.

Lehet mindenre mondani hogy a párom a hibás miután rá lett tolva a döntés. Nekik jó elnyomva lenni nem ők a felelősek semmiért.

2022. aug. 13. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Hát mint látom nem nagyon értenek egyesek velem egyet.

"

Hogy egy nagyon egyszerű példát mondjak, jellemzően elvárják a nőktől egy kapcsolatban, hogy ők vezessék a háztartást, így a férfinak több ideje marad rekreációra vagy jövedelemszerzésre."


Ezzel meg egyáltalán nem értek egyet.Ez a jellemzően kitétel vélemenyem szerint túlzás.

Vegyük példának a mi helytetünket.A ferfi kimegy a kertbe es kimegy fát vágni.Az asszony meg a házban porszívozik.Viszont ha a ferfi otthon van az asszony dolgozik,akkor megfőz,kimossa a ruhákat,elmosogat.Alapelv mindenki a maga erejéhez mérten latja el az otthoni feladatokat.Ha pedig egyikük szabad akkor megcainálja ami éppen aktuális.A ferfi pedig nem várja el,hogy fizikai erejen túl csinaljon a nő olyat ami pld várhat mig a masik oda van.


Ez a felallás volt amióta az eszemet tudom gyerekként és a szük csaladi környezetembe is.

Tehát nem jellemző hanem esetleg elforduló jelenseg.Habar társadalmi mélyfúrasokat nem v€geztem,valószínűsítem hogy a kevesbé urbanizált,tradicionálisabb kicsit zártabb világokban előforduló,de egyre jobban fogyó jelenség lehet.

Viszont egyre fogyó

2022. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

A gondolatmeneteddel az a baj, hogy amíg fát vágni kell egy évben mondjuk tíz alkalommal (ha azt vesszük, hogy nem fával tüzelsz, hanem a kert rendben tartása érdekében vágod a megbetegedett fákat), addig a főzés, mosás, mosogatás, takarítás egy folyamatos, visszatérő, mindennapi teendő.

(Ha fatüzelésről van szó, akkor pedig a nő, aki fázik, ugyanúgy kimegy fát vágni, legalábbis a környezetemben ezt tapasztalom.)

Tehát ledolgozza a férj és a feleség a napi 8 órát a munkahelyén, majd a nő ezen felül még kitakarít, meg főz másnapra, illetve kimossa a gatyádat "mer az a nő dóga".


De vegyünk más példákat is. Felmérések szerint a nők az EU-ban átlag tizenhárom százalékkal kerestek kevesebbet a férfiaknál, ez Magyarországon 17,2% (2020-ban, nem az őskorban).

Emellett, férfiként egyáltalán nem befolyásol a munkádban, ha gyerekeid vannak. Nőként örülj, ha felvesznek, hiszen ha beteg a gyerek neked kell otthon maradni vele (nem ám majd az apja). Ez abban az esetben lenne igazságos, ha a mindkét szülő ugyanolyan arányban maradna otthon a megbetegedett gyerekekkel (és persze vannak családok, ahol ez így is van, minden tisztelet feléjük, de az átlagos attól még nem ez sajnos).


Aztán itt van az is, hogy a szexualitását megélő nő a mai napig "k*rva" címet kap. A Mari, aki lefeküdt egy buliban a Józsival? Hát az egy k*rva! Mari egy életen át le nem mossa magáról, szemben Józsi, aki ugyanúgy benne volt a dologban, igazán f@szagyerek. (Ennek extrémebb esete volt régen, hogy Mari szégyent hoz a családjára = az apjára. Mari vágyai és érzései nem számítanak, Józsi és MariApu a lényeg.)


De befolyással van például a társadalmi berendezkedés az abortusz megítélésére is. Ismert a mondás: ha a férfiak szülnének, már rég alapjog lenne. Most többségében férfiak döntenek róla a nők feje fölött.

Hasonló téma a menstruáció is. A mai napig tabu témaként kezelik, ahelyett, hogy figyelembe vennék, hogy ez egyrészt plusz anyagi kiadással jár, másrészt sokaknak igen fájdalmas. Ehelyett a tipikus férfi hozzáállás, hogyha egy nő valami miatt bosszús, akkor röhögve legyintenek, hogy haha, biztos menstruál.


Sokat lehetne még feszegetni, de szerintem ez is elég, mivel itt a többség már eldöntötte, hogy a nők amúgy csak indokolatlanul hisztiznek, pedig már szavazhatnak. Nekem nem célom megváltoztatni a gondolkodásmódotokat, de azért érdemes lehet a fent leírtakat átgondolni.


Összességbe véve, én úgy gondolom, a patriarchális és matriarchális berendezkedés egy skálán értelmezendő, és míg korábban valóban a skála széle felé közelítettünk, addig most a középpont irányába mozdultunk el (ami véleményem szerint az ideális lenne), de még korántsem értünk oda.

Én sem vagyok híve a femináci hozzáállásnak (amikor is minden férfi dögöljön meg), de igenis el kell ismerni, hogy továbbra is vannak gondok.

Itt van például ez a friss cikk, lássuk be, Bulgária nem a világ vége, EU tag.

[link]

2022. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2 de, most is ugyanúgy az van.
2022. aug. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!