Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Én támogatom a szankciókat,...

Én támogatom a szankciókat, de nem értem, hogy az EU-nak miért van erre ráhatása? Az EU nem egy gazdasági együttműködés? Mi köze a közös külpolitikához? Ez benne volt a csatlakozási nyilatkozatunkban?

Figyelt kérdés
Egylébként jó lenne, ha lenne közös külpolitika, de én úgy tudtam hogy eddig nem volt ilyen kötelező érvénnyel. Most mégis? Mióta lehetséges ez?

2022. dec. 7. 16:06
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
70%

"Az EU nem egy gazdasági együttműködés?"


1993 óta nem, illetve nem csak.

2022. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Én egyetértek veled, gazdasági Közösség kellene legyen, annyiban más a véleményem, hogy a szankciókat nem támogatom, mert nem ártanak annyit Oroszországnak, mint az EU országoknak.
2022. dec. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

"mert nem ártanak annyit Oroszországnak, mint az EU országoknak."


Ha így lenne, akkor Oroszország nem nyígna állandóan a szankciók miatt, és nem követelné hogy szüntesse meg az EU, hanem örülne, nem? :D Alap logika.

2022. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van szerződéses jogalapja, a közös kül- és biztonságpolitika területéhez tartozik. Eddig is ugyanígy működött, ez nem egy új dolog korábban is hoztunk szankciókat Oroszországgal szemben, meg több tucat másik országgal szemben is egyszerűen ennek most nagyobb a visszhangja. Ezekről egyhangúan határoznak a Tanácsban, utána már nyilván az adott tagállamnak kötelező végrehajtani. Ha már egyszer megszavazta, miért ne lenne kötelező?
2022. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"nem ártanak annyit Oroszországnak, mint az EU országoknak"


Teljesen el vagy tévedve! A szankciók egyrészt nem rövid távon fejtik ki a hatásukat, ugyanakkor azt kéne végre megérteni, hogy nem is az az elsődleges céljuk, hogy Oroszországot térdre kényszerítsék, hanem az, hogy ne lehessen büntetlenül háborút indítani (részletesebben lásd: [link] Nagyon fura, hogy valaki számára opció az, hogy egy ilyen háborút szó nélkül hagyjon az EU, és ennyi idő után se érti a szankciók lényegét. Szomorú látni értelmiségieket vitázni a szankciók rövid távú hatásáról oda-vissza. Ez olyan, mintha megszüntetnénk a börtöneinket. Igen, a börtönöket sokba kerül fenntartani, de nem opció a megszüntetésük. És akkor etikáról és morálról még nem is beszéltünk. Oroszország többször aláírta, itt Budapesten is, Ukrajna határainak elismerését, ha Oroszország bűntetlenün megtámadhatja Ukrajnát és az EU csak nézte volna, akkor szerinted Kína például mit lépett volna? És mi lett volna Oroszország következő lépése? Sajnos pénzzel vagy vérrel kell fizetni, nincs más mód, de mi itt mindkettőt szeretnénk megúszni, ebből lesz általában a sokkal nagyobb baj, elég csak a II. világháborúra és Churchillre gondolni, és hogy mi lett volna, ha nem hallgatnak rá!

2022. dec. 8. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!