Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem tüntettek az LNG...

Miért nem tüntettek az LNG hajók ellen a klímaaktivisták?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=jvapsP9asJo


Bányabővítés ellen tüntetnek a klímaaktivisták.

Amikor tavasszal az volt hogy hajókkal hozzák az lng-t Európába, szó esett arról hogy egy hajóval történő szállítás mennyire nem környezet kímélő, de nem emlékszem hogy felszólalások lettek volna ez ellen, klímaaktivisták részéről.


Nem voltak tüntetések ez ellen?

Vagy a média nem verte nagy dobra?



#klíma #szén #bánya #Lützerath
2023. jan. 15. 18:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10: elolvastad mit írtam? értelmezted is?


"De mindkettőt elégetik nem? Olyan szempontból mindkettő szennyező.


Az óceánon hajóval való átszállításról szól inkább a kérdés, hogy ez szennyezőbb mint a csövön való szállítás."


ennél egyszerűbben nem lehet megfogalmazni.

2023. jan. 16. 14:01
 12/15 hypno ***** válasza:
#11
2023. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 hypno ***** válasza:
24%

#11


Én értelmeztem. És te?


Annak a gáznak amit a földből kitermelnek az a sorsa, hogy elégetik. Így van?

Ha így is úgy is elégetik, akkor mindenképpen szennyez. Akkor is ha az egyiknél szállítás közben ég el egy része és akkor is ha akkor amikor leszállították.


És ahogy utaltam rá, a csőben nem csak úgy magától megy a molekula, hanem mocskos nagy teljesítményű szivattyúk dolgoznak rajta, hogy menjen. Aztán azon is, hogy bepréseljék a tározókba, amit nem akarnak azonnal felhasználni. Azt az áramot amivel a szivattyúk működnek olyan erőművek állítják elő, amik például gázt égetnek.

2023. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

értem azt hogy a molekula nem parancsra megy a tározóba hanem szivattyú segít rajta amit áram hajt stb.


de egy hajóval történő szállítás szennyezőbb még akkor is ha a saját rakománya hajtja nem?


a kérdés meg az hogy miért nem hisztiztek akkor is a hajós szállításon, mint most a bányabővítésen.

2023. jan. 16. 15:04
 15/15 hypno ***** válasza:
46%

#14


A lignit teljesen más.

A konkrét esetben pl Lützerath falut elbányásszák, mert jön a kotrógép és szépen sorban kitermeleli ami az útjába akad.

Itt egy csomó video, hogy milyen barbár munka lignit bányászat. És akkor a levegőbe kerülő por még szóba sem került.

https://www.youtube.com/results?search_query=Braunkohlef%C3%..


Mondjuk szerintem nem is a gázszállítást kellene összehasonlítani a szénbányászattal, hanem a gáz kitermelését.

2023. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!