Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van annak akadálya hogy egy...

Van annak akadálya hogy egy cég szakképzett munkaerőt vegyen fel, de a szerződést nem szakképzett munkakörről írják, és így "jogszerűen" fizessenek neki minimálbért?

Figyelt kérdés
Apám anno a 90-es években sok évig dolgozott egy nyomdában szakképzett nyomdász-kötőként, de a papírjén mindig is gépkiszolgáló -kisegítő szerepelt, amihez a 8 elemi is elég volt és fizetését is ehhez mérten kapta.
2023. febr. 12. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Attól hogy valaki öt diplomával három nyelvvizsgával rendelkezik még nem akadálya hogy takarító legyen minimálbérért.
2023. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"hogy takarító legyen minimálbérért."


de én nem ezt kérdeztem!


Én azt kérdeztem ha valaki szakképzettséggel szakképzett munkakörben dolgozik, de papíron csak kisegítő!! Én ezt kérdeztem!

2023. febr. 12. 09:59
 3/7 A kérdező kommentje:
A gyengébbek kedvéért egy példa akkor: valaki diplomás, ennek megfelelő munkakörben, de PAPÍRON takarító (ennek megfelelő bérrel). én ezt kérdeztem.
2023. febr. 12. 10:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A munkavállaló mondhatja azt, hogy köszönöm ezt nem írom alá, szóval van akadálya.
2023. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

" hogy köszönöm ezt nem írom alá, szóval van akadálya."


És ha aláírta a munkavállaló is, az felmenti a céget adott esetben később egy munkaügyi per alól?

2023. febr. 12. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Kitalálom: Alapítványi iskola.
2023. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen felmenti a céget! És ezt kezdjétek is el megemészteni.
2023. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!